ایستگاه خبر

گزارش شده است که چهار دانشگاه برتر جهان رمزارز خریداری می‌کنند

گفته می‌شود هاروارد، ییل، ​​براون و دانشگاه میشیگان از جمله دانشگاه‌هایی‌اند که به به بازار کریپتو وارد شده‌اند و رمزارز خریده‌اند.

دانشگاه‌ها و صنعت رمزارز
بر اساس گزارش دیروز CoinDesk، حداقل چهار دانشگاه برجسته جهان اقدام به خرید رمزارز کرده‌اند.

گفته می‌شود که هاروارد، ییل، ​​براون و دانشگاه میشیگان در کنار سایر کالج‌ها، موقوفات دانشگاه را با رمزارزها اختصاص داده‌اند.

یک منبع گفته است که از موقوفات زیادی که به دانشگاه‌ها داده می‌شود، در حال حاضر. اندکی به رمزارزها اختصاص یالفته است.  رمزارزها اخیراً رونق زیادی را تجربه کرده‌اند، براساس CoinGecko، در ۱۲ ماه گذشته، تخصیص سرمایه به بیت کوین ۲۷۸.۶ درصد افزایش یافته است.

در گزارش ۲۰۲۰ در بررسی Coinbase Prime، این صرافی خاطر نشان می‌کند که پایگاه مشتریان آن اکنون شامل مؤسسات سنتی مانند موقوفات دانشگاه، شرکت‌های عمومی‌، صندوق‌های سرمایه‌گذاری کلان و غیره است.

Coinbase Prime یکی از بازوهای سازمانی در کنار Coinbase Custody است. این شرکت، که شاید شناخته‌شده‌ترین صرافی رمزارز در جهان باشد، به چندین مؤسسه در زمینه دارایی‌های دیجیتال کمک کرده است.

پذیرش سازمانی دارایی‌های دیجیتال
موقوفات دانشگاه معمولاً وجوهی مانند کمک‌های خیرین را جمع می‌کنند. برخی از آنها بعدها در دارایی‌های دیگر سرمایه‌گذاری می‌شوند. از این موقوفات برای پرداخت هزینه آموزش و تحقیق استفاده می‌شود.

دانشگاه‌های هاروارد، ییل، ​​براون و میشیگان از معتبرترین دانشگاه‌های جهان هستند و صندوق‌های وقف آنها تا حدودی این موضوع را نشان می‌دهد. هاروار ، که به طور مرتب در بالای لیست دانشگاه‌ها در کنار استنفورد  آکسفورد و کمبریج قرار دارد، تقریباً ۴۱.۹ میلیارد دلار وقف دارد که بیشترین میزان جهان است.

گزارش مالی سال ۲۰۲۰ هاروارد تخصیص ۱۸.۹٪ در سهام عمومی، ۲۳٪ در سهام خصوصی و ۳۶.۴٪ در صندوق‌های تامینی را نشان می‌دهد، اگرچه در مورد دارایی‌های دیجیتال اشاره خاصی نشده است.

تا به امروز، هیچ یک از دانشگاه‌های فوق‌الذکر، تخصیص مستقیم بوودجه به رمزارز را تأیید نکرده‌اند. این می تواند به تحکیم این دیدگاه کمک کند که بیت کوین و سایر رمزارزها یک کلاس دارایی نوظهورند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=43410
دکمه بازگشت به بالا