ایستگاه خبر

قاچاقچی سابق کارتل کالی از طریق ارزهای دیجیتال بیش از ۶ میلیون دلار پولشویی کرد

پلیس اسپانیا فردی را که به ادعای وی عضو سابق کارتل بدنام کلمبیا، کارتل کالی (Cali Cartel) بود دستگیر کرد.  پلیس ادعا کرد که مظنون به‌منظور پولشویی برای قاچاقچیان مواد مخدر در سراسر اروپا از کریپتوکارنسی استفاده کرده است.

مظنونی که پلیس نام او را اعلام نکرد، در مالاگای اسپانیا دستگیر شد. بنابه گزارش پلیس، مقامات اسپانیا از سال ۲۰۱۸ هنگامی که او از هلند به اسپانیا نقل مکان کرد به دنبال او بودند. پلیس با همکاری مقامات هلندی و آژانس مالیاتی اسپانیا، او را در یک خانهٔ لوکس در ماربلا در استان مالاگا پیدا کردند.

پلیس اذعان کرد این قاچاقچی مواد مخدر برای کارتل مشهور کالی که در جنوب کلمبیا مستقر بوده کار می‌کرده است. برخی گزارش‌ها تخمین می‌زنند که کارتل کالی ۸۰درصد بازار جهانی کوکائین را در اختیار داشته و مستقیماً مسئول رشد بازار کوکائین در اروپا بوده است.

در سال ۱۹۹۵ اکثر رؤسای این کارتل دستگیر شدند و به یک مرکز جنایتکارانه با درآمد سالیانه ۷ میلیارد دلار پایان دادند. با این حال، مظنونی که اخیراً دستگیر شده همچنان به قاچاق مواد مخدر ادامه داد. پس از آن به سراغ پولشویی پول حاصل از قاچاق مواد مخدر هم رفت.

گفته می‌شود این مجرم یک شرکت ارز دیجیتال تاسیس کرده است که به‌عنوان سپری برای فعالیت‌های پولشویی او عمل می‌کند. به گفتهٔ پلیس، وی بیش از ۶ میلیون یورو درآمد مواد مخدر را از طریق ارزهای دیجیتال پولشویی کرده است.

مقامات اسپانیایی موفق شدند ۸۵هزار یورو پول نقد، سه ساعت لوکس که ارزش دوتای آن‌ها ۱۷هزار و ۸هزار یورو بود، بیش از ۱۵ کارت اعتباری، ارزهای دیجیتال، اسناد مختلف، چندین کامپیوتر و تلفن همراه، یک حساب بانکی و سه اتومبیل را از محل سکونت او کشف و ضبط کنند.

پلیس هلند نیز موفق به کشف ۱۷۰هزار دلار ارز دیجیتال، چندین کامپیوتر و اسناد متعدد از محل اقامت او در هلند شد.

 

Source

https://coiniran.com/?p=42020
دکمه بازگشت به بالا