ایستگاه خبر

اتریوم و DeFi، اصلی‌ترین بازیگران بازار

جان تودارو، رئیس تحقیقات TradeBlock و تاجر سابق Citi، معتقد است اتریوم و DeFi به زودی به عنوان جریان اصلی شناخته خواهند شد. DeFi، با محوریت تأمین مالی غیرمتمرکز، در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ رشد نمایی داشته است. از اول ژوئن، داده‌های Defipulse نشان می‌دهد که مقدار کل قفل‌شده در پروتکل‌های DeFi بالغ بر ۳.۴ میلیارد دلار است. تودارو گفت: «DeFi در جریان اصلی است و این برای اتریوم نیز بسیار خوب است.»

 

بیشتر بخوانید: || دیفای (defi) چیست و چه کاربردهایی دارد ||

 

چرا رشد سریع DeFi به طور چشمگیری دورنمای اتریوم را بهبود می‌بخشد؟

با شروع پروتکل Compound DeFi در اوایل ژوئن، تقاضا برای خدمات DeFi به طرز چشمگیری افزایش یافت. پروتکل‌های به‌روز، از جمله Aave ،Balancer، و Curve Finance پیشاپیش با ارزش ۲۵۰ میلیون دلار تا ۵۰۰ میلیون دلار قفل شده‌اند.

رشد سریع فضای DeFi می‌تواند به تقویت دورنمای اتریوم کمک کند. محققان TradeBlock از سال ۲۰۱۹ تأکید کردند که کاربران معمولاً از اتریوم بر روی پلتفرم‌های DeFi به عنوان وثیقه استفاده می‌کنند. به همین ترتیب، کاربران برای دستیابی به خدمات DeFi، معمولاً اتریوم را خریداری می‌کنند. محققان خاطرنشان کردند: «سال گذشته، متوسط ​​نرخ رشد خالص ماهانه اتریوم در پلتفرم‌های DeFi 17٪ پوند بوده است. در طول سال گذشته، به طور متوسط ​​بیش از ۱۲۵،۰۰۰ اتریوم هر ماه بر روی پلتفرم‌های DeFi اضافه شده‌اند.»

در سال ۲۰۲۰، این رقم، با افزایش تقاضای اتریوم رشد چشمگیری داشت. از اول جولای تا ۳۱ جولای، ارزش پلتفرم‌های DeFi از ۱.۸۷ میلیارد دلار به ۳.۹۱ میلیارد دلار رسید و ظرف یک ماه، فضای DeFi سرمایه بیشتری را نسبت به کل سال ۲۰۱۹ به دست آورد.

محققان گفته‌اند اگر روند صعودی DeFi ادامه یابد، تا سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ تقاضای اتریوم می‌تواند از عرضه جدید آن هم فراتر رود. آنها گفته‌اند: «پیش بینی‌های محافظه‌کارانه‌ی ما نشان می‌دهد که در نوامبر سال ۲۰۲۰، تقاضا برای اتر، فقط از خدمات DeFi، می‌تواند از عرضه جدید آن فراتر رود. برنامه‌های غیر متمرکز دیگری (dApps) نیز مانند بازی‌ها و اپلیکیش‌های پزشکی وجود دارد که منجر به تقاضای بیشتر برای اتر می‌شوند».

دو روایت خوش‌بینانه وجود دارد که هیجانات حول‌وحوش اتریوم نشان می‌دهد. اولی روند مثبت فضای DeFi و دومی ETH 2.0 است. همانطور که قبلاً U.Today گزارش داده بود، توسعه دهندگان تست Medalla فاز ۰ ETH 2.0 را تجربه‌ای عالی توصیف کردند. Medalla تست نهایی ETH 2.0 قبل از راه‌اندازی اصلی است.
به نظر می‌رسد تقاضا برای DeFi و اتریوم رو به افزایش باشد، اما عنصر گمشده قابلیت مقیاس‌پذیری و ظرفیت بلاکچین است. اتریوم در فضای اثبات سهام (PoS) در فضای رقابتی شبکه‌های بلاکچین که شامل Cardano و Cosmos است، قرار خواهد گرفت.

 

Source

https://coiniran.com/?p=40581
دکمه بازگشت به بالا