ایستگاه خبر

یکی از مدیران ارشد سابق بانک خلق چین، موفقیت تجاری بیت کوین را تحسین کرد

وو شیائولینگ، نایب رئیس پیشین بانک خلق چین موسوم به PBoC در تاریخ ۵ ژوئن، «موفقیت تجاری» بیت کوین را ستود.

بنابر آنچه در یکی از رسانه‌های محلی چین منتشر شده، وو در پیشگفتار کتابی با عنوان «گفت‌وگو با تنی چند از کارشناسان پیرامون ارزهای دیجیتال» نوشته است که تاکنون رمزارزها موفق‌ترین کاربرد تجاری برای بلاک چین بوده‌اند.

این مدیر ارشد بانک خلق چین همچنین تاکید کرده که تاکنون هیچ پروژه‌ی بلاک چینی دیگری نتوانسته به موفقیت تجاری شبکه‌ی بیت کوین دست پیدا کند. با این حال، وو تصریح کرده است:

بیت کوین، موفق‌ترین کاربرد تجاری فناوری بلاک چین است. با این حال، این رمزارز یک ارز خصوصی است که بازار پایه‌ی خودش را دارد و به حوزه‌ی ارز خصوصی نیز محدود مانده است.

وو در ادامه به برخی از ضعف‌های بیت کوین که امروزه این رمزارز با آن‌ها دست به گریبان است، اشاره کرده:

امروزه با وجود دولت‌ها نمی‌توان بیت کوین را جایگزین پول‌های رسمی کرد. بیت کوین با آنکه یک ارز خصوصی است اما نقاط ضعف مهلکی دارد؛ از جمله آنکه نوسانات زیادی دارد و هرگز نتوانسته ارزشی پایدار داشته باشد.

با این حال، این بانکدار ارشد نسبت به گسترش دامنه‌ی پذیرش بیت کوین در آینده، خوش‌بین است. وی  اظهار امیدواری کرده است که رمزارزها بتوانند به طور فزاینده‌ای راه خود را به درون اجتماع باز کنند؛ با این حال، تاکی کرده که مردم نیز نباید از داشتن دیدی محتاطانه و واقع‌گرایانه نسبت به این پدیده غافل شوند.

Source

https://coiniran.com/?p=39286
دکمه بازگشت به بالا