ایستگاه خبر

شروعی تلخ برای پروژه‌ی ForceDAO

پروژه‌ی امورمالی غیرمتمرکز ForceDAO که به‌تازگی فعالیتش را شروع کرده هدف حمله‌ی پنج هکر واقع شده است. این حمله به نگرانی‌های پیرامون پروژه‌های آزمایشی دامن زده است، زیرا به‌نظر می‌رسد مبالغ هنگفتی از شکبه‌ی ForceDAO سرقت شده است.

یک DeFi دیگر مورد دستبرد قرار گرفت

پروژه‌ی اتریومی ForceDAO خود را یک سازمان خودمختار غیرمتمرکز (DAO) فعال در حوزه‌ی امورمالی کمیتی (quant finance) می‌داند. هدف این پروژه بازگشت سود بالا از راه سرمایه‌گذاری در پروتکل‌های DeFi و پیروی از راهکارهای پیشنهادی این حوزه با تعیین پاداش‌هایی ارزشمند است.

توسعه‌دهندگان ForceDAO هفته‌ی پیش اعلام داشتند که با هدف شروعی قدرتمند و جذب کاربران جوامع گوناگون کریپتو به خود، عرضه‌ی اولیه‌ی توکن‌های FORCE را بین پروتکل‌های متنوع DeFi انجام خواهند داد. این عرضه‌ی اولیه قصد داشت در ماه آینده ۲۵ میلیون توکن FORCE را بین افرادی که در پروژه‌های Aave، Alchemix، Badger، Balancer، Curve، Maker DAO، Synthetix، Sushi، Vesper و Yearn Finance سرمایه‌گذاری نموده بودند توزیع نماید.

اما حمله‌ی صبح امروز تمام برنامه‌های عرضه‌ی اولیه پیش‌بینی شده را مختل نمود. تنها در چند ساعت پس از شروع این پروژه، پنج هکر به آن حمله کرده و قیمت توکن‌های FORCE را بلافاصله تا ۹۰ درصد کاهش دادند.

شروعی تلخ برای پروژه‌ی ForceDAO

روزی تلخ برای ForceDAO

Mudit Gupta، کارشناس ارشد بلاک‌چین شرکت Polymath Network، در این زمینه بیان داشت: «هکرها از طریق دستکاری توکن‌های xFORCE، که معرف سود سهام FORCE در استخرهای اشتراکی هستند، موفق به دریافت توکن‌های موجود در شبکه‌ شدند.

Gupta افزود این پنج هکر حمله‌ی خود را پس از بررسی چندین آدرس برنامه‌ریزی و انجام دادند. یکی از آنها یک هکر «کلاه سفید» بوده و بلافاصله پس از اقدام به سرقت مبالغ برداشت شده را به شبکه بازگردانده است.

در جریان این حمله‌ی گسترده حدود ۳۵۰ هزار دلار از این پروژه سرقت شد. ForceDAO با صدور بیانیه‌ای به کاربرانش از انجام هرگونه تبادل و تراکنش تا زمان برطرف شدن این مساله هشدار داده است.

پیشنهاد مطالعه: معرفی پروتکل FEI و توکن TRIBE: چرا دیفای زیباست؟

Source

https://coiniran.com/?p=44912
دکمه بازگشت به بالا