ایستگاه خبر

استفاده از اتریوم برای زیرساخت‌های پایدار در مبارزه با تغییرات آب و هوایی

Fasset، یک شرکت fintech که مقر اصلی آن در ایالات متحده است، ادعا می‌کند محصولی ارائه داده که اولین پلتفرم جهان است که مبتنی بر اتریوم ساخته شده و به تأمین مالی زیرساخت‌های پایدار می‌پردازد.
روز سه شنبه اعلام شد، این سیستم با هدف دموکراتیک کردن سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های پایدار از جمله ساخت نیروگاه‌های خورشیدی و شبکه‌های فیبر نوری با توکنایز کردن، یا ایجاد بازنمایی‌های دیجیتالی از آن دارایی‌ها انجام شده تا آنها را در دسترس سرمایه‌گذاران قرار دهد.
محمد رئوف حسین، مدیرعامل Fasset و مشاور سابق وزارت فناوری امارات، به CoinDesk گفت دارایی‌های زیرساختی از جمله دارایی‌های اقتصادی مطمئن و با بازده طولانی‌مدت‌اند که همچنان پس از اتمام پروژه سود سهام خود را ارائه می‌دهند.
وی ادامه داد دارایی‌های زیرساختی، دقیقاً مانند یک زنجیره غیرمتمرکز، برای هر کسی مفید و در دسترس‌اند، صرف‌نظر از این که از کجا به دست می‌آیند.
حسین همچنین گفت که پیش‌بینی می‌شود تغییرات آب و هوایی تا سال ۲۰۵۰ ۷.۹ تریلیون دلار برای اقتصاد جهانی هزینه بردارد و نیاز به زیرساخت‌های پایدار هرگز چنین ضروری نبوده است.
این شرکت با انتقال کل فرآیند تأمین اعتبار زیرساختها به پلتفرم‌های زنجیره‌ای، به بهبود نقدینگی می‌پردازد که صاحبان دارایی را قادر می‌سازد از واسطه‌های پرهزینه دور بمانند و مستقیماً دارایی‌های خود را در صرافی‌ها فهرست کنند.
ابتکار عمل با الهام از اهداف توسعه پایدار سازمان ملل، واکنشی به تخریب آب و هوا و عدم ورود سرمایه به بخش زیرساخت‌های پایدار است که تا سال ۲۰۴۰ به سمت کسری ۱۵ تریلیون دلاری حرکت می‌کند.

Source

https://coiniran.com/?p=40333
دکمه بازگشت به بالا