ایستگاه خبر

اعتصاب استخراجگران Filecoin تنها یک روز پس از تأسیس miannet

Filecoin، یک شبکه ذخیره‌سازی غیرمتمرکز است که توسط Protocol Labs راه اندازی شده است. با اعتصاب استخراجگران Filecoin فقط یک روز پس از راه‌اندازی miannet مورد انتظار در ۱۵ اکتبر، این مجموعه شروع بسیار سختی در پیش دارد.

بر اساس گزارش ۸btc.com، پنج نفر از بزرگترین استخراجگران این شرکت در اعتراض به مدل اقتصادی ناعادلانه پروژه، که برای شروع عملیات استخراج به مقدار قابل توجهی از توکن‌های FIL نیاز دارد، ماشین‌های استخراج خود را خاموش کردند.

Zhihu Cloud، یکی از پنج استخراجگر برتر Filecoin، دارای بیش از ۸۰۰۰ دستگاه استخراج IPFS است که فقط ۲۷۶ دستگاه استخراج او در روز شنبه کار می‌کردند. این در حالی است که چهار دستگاه دیگر، از جمله شرکت استخراج ۱۴۷۵، حتی قدرت استخراج کمتری را تولید می‌کرده است.

|| بیشتر بخوانید: اقتصاد توکنی چیست؟||

استخراج‌کنندگان برای شروع عملیات استخراج خود لازم است مقدار زیادی از توکن‌های FIL را به عنوان وثیقه اولیه در نظر بگیرند. گرچه Filecoin از وثیقه به عنوان اهرمی برای اطمینان از اینکه ماینرها خدمات خود را کاملاً مطابق با قرارداد کاربران ارائه می‌دهند، استفاده می‌کند، این شرایط موقعیتی را ایجاد می‌کند که ماینرها برای شروع توکن FIL کافی نداشته باشند.

برای به دست آوردن توکن‌های بیشتر دو راه وجود دارد اما هیچ یک از آنها مطلوب نیستند. ماینرها می‌توانند پاداشهای توکن را کسب کنند و آنها را به عنوان وثیقه قرار دهند اما Filecoin در طی شش ماه پس از ایجاد یک بلوک، پاداش ها را می دهد. در نتیجه، ماینرها در ابتدای امر توکن‌های بسیار کمی دریافت می‌کنند.

ماینرها همچنین می توانند توکن‌های FIL را از صرافی‌ها خریداری کنند که این می‌تواند یک حرکت بسیار پرهزینه و پرخطر باشد زیرا بسیاری معتقدند FIL در حال حاضر بیش از حد ارزش‌گذاری شده است.

قیمت FIL در روز افتتاحیه نوسانات شدیدی را تجربه کرد و پیش از آنکه در کانال ۴۰ دلار تثبیت شود تا ۱۰۰ دلار پیش رفته بود، در حالی که بسیاری از سرمایه‌گذاران اظهار داشتند هنوز قیمت آن بسیار گران است.

 

Source

https://coiniran.com/?p=41562
دکمه بازگشت به بالا