ایستگاه خبر

شرکت سرمایه‌گذاری Fidelty، بیتکوین را ذخیره ارزش آرمانی و سیاست بیمه می‌داند

بنا بر گزارش خبرگزاری Cointelegraph، دارایی‌های دیجیتال Fidelty، شرکت تابعی از بنگاه سرمایه‌گذاری چند تریلیون دلاری، Fidelty Investment، بیتکوین را به عنوان یک ذخیره ارزش آرمانی و یک سیاست بیمه در برابر سیستم مالی شکننده، می‌شناسد. این شرکت بیش از ۸ میلیون دارایی را در اختیار دارد و بدنه‌ی دارایی‌های دیجیتال آن در اکتبر ۲۰۱۸ راه‌انداری شد.

بیتکوین یک ذخیره ارزش آرمانی است

این گزارش با عنوان «رساله سرمایه‌گذاری بیتکوین: یک ذخیره ارزش آرمانی» اشاره می‌کند که بیتکوین تست‌های اولیه برای شناخته شدن به عنوان یک ذخیره ارزش با موفقیت گذرانده است اما هنوز این وضعیت را لمس نکرده است چون هنوز تا پذیرش گسترده آن به عنوان طلای دیجیتال راه زیادی باقی مانده است.

دو عامل مهم که پتانسیل ذخیره ارزش را برای بیتکوین به وجود آورده‌اند، شبکه تسویه غیرمتمرکز و دارایی‌های بومی کمیاب به لحاظ دیجیتالی هستند. نوسانات قیمتی بیتکوین که معمولا به عنوان دلیلی علیه کارکرد بیتکوین به عنوان یک ذخیره ارزش مطرح می‌شود، می‌تواند برای پذیرش آن بسیار مفید باشد، چرا که توجهات، توسعه و نوآوری را به خود جلب می‌کند.

بیتکوین به عنوان یک سیاست بیمه

این گزارش همچنین به نگرانی های مربوط به چاپ پول در نتیجه بحران مالی COVID-19 اشاره می کند و بیان می‌کند که بسیاری در حال از دست دادن اعتماد خود به اقتصادهای سنتی هستند. نتایج ناشناخته کاهش بی سابقه نرخ‌‌های بهره، سطوح پیش بینی نشده محرک‌های پولی و مالی در سطح جهان و حرکت در جهت عدم جهانی‌سازی، همه این‌ها سوخت برای آتش آگاهی و پذیرش هستند.

جان وینسنت از شرکت مدیریت سرمایه Wakem در رابطه با چاپ پول با توجه به هالوینگ اخیر بیتکوین اشاره کرد:‌

“نیازی نیست که یک دانشجوی دکتری باشید تا بتوانید تشخیص دهید در حالی که عرضه بیتکوین نصف شده، تعداد دلار‌ها دو برابر شده است.”

همچنین بنا بر این گزارش، یک کاتالیزگر دیگر برای پذیرش گسترده بیتکوین، انتقال ثروت از نسل پیر به جمعیت‌ جوان است، چرا که جوان‌تر ها بیتکوین را بیشتر از نسل‌های قبلی قبول دارند.

بیشتر بخوانیم: تاریخ پول، از” فردریش آگوست فون هایک” تا ” ساتوشی ناکاموتو “

 

https://coiniran.com/?p=40381
دکمه بازگشت به بالا