ایستگاه خبر

خزانه‌داری آمریکا: ارزهای فیات بیشتر از بیت‌کوین در پول‌شویی استفاده می‌شوند!

خزانه‌داری آمریکا گزارش عملکرد سه‌ساله‌ای را منتشر کرده که بر استفاده‌ی گسترده از دارایی‌های دیجیتال در حوزه‌ی پول‌شویی و تامین مالی تروریسم پرداخته است. با این‌ وجود این گزارش تایید کرده است که ارزهای فیات همچنان گزینه‌ی محبوب‌تری درمقایسه با بیت‌کوین برای مقاصد مجرمانه‌ی مالی هستند.

استفاده از رمز ارزها در پول‌شویی

اداره‌ی ملی ارزیابی خطرات پول‌شویی از «دارایی‌های مجازی» به‌عنوان ابزار تازه‌ای در بین مجرمان مالی برای مخفی کردن درآمدهای غیرمجازشان یاد کرده است. در این گزارش اشاره‌ی مستقیمی به حوزه‌ی امورمالی غیرمتمرکز (DeFi) و «فناوری‌های تقویت‌کننده‌ی ناشناس ماندن» به‌عنوان دو ابزار پرکاربرد خلافکاران نام برده است.

این گزارش مدعی شد که در حملات فیشینگ و باج‌افزاری رخ داده درطول همه‌گیری بیماری کرونا، دارایی‌های دیجیتال به‌طرز فزآینده‌ای ازسوی مجرمین مورد استفاده قرار گرفته‌اند. این افراد سودجو با وعده‌های دروغین کاربران را تشویق به کسب سود از نوسانات بازر کریپتو کرده و پس از به‌دست آوردن اطلاعات شخصی آنان اقدام به نصب بدافزارها در دستگاه‌‌شان خواهند کرد. درمرحله‌ی بعد و پس از آنکه موفق شدند به این دستگاه‌ها حمله کنند از قربانیان درخواست پرداخت رمز ارز، که هم ناشناس و هم غیرقابل بازگشت است، خواهند کرد.

با این‌وجود خزانه‌داری آمریکا تایید کرد که ارزهای فیات همچنان مقام نخست را در امور پول‌شویی و اهداف مجرمانه‌ی مالی به‌خود اختصاص داده‌اند. در گزارش آنها آمده است که «استفاده از دارایی‌های مجازی با اختلاف زیادی کمتر از ارزهای فیات و راهکارهای سنتی است.»

نکته قابل‌توجه دیگر آن است که علی‌رغم ظهور روزافزون مجرمان کریپتو، سهم دارایی‌های مربوط به این افراد در حوزه‌ی رمز ارزها در کمترین سطح تاریخی خود، تنها ۰.۱۵ درصد از حجم کل تراکنش‌ها، است. این شاخص نسبت به سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ به‌ترتیب با افت ۳.۳۷ و ۰.۶۲ درصدی همراه بوده است.

پیشنهاد مطالعه: آشنایی با قوانین ضد پول‌شویی ارزهای دیجیتال (AML)

Source

https://coiniran.com/?p=50308
دکمه بازگشت به بالا