ایستگاه خبر

هکرها ۸۰ میلیون دلار به Rari Capital آسیب زدند!

طبق توئیتی که ازجانب شرکت حسابرسی قراردادهای هوشمند و بلاک‌چین BlockSec منتشر شد، هکرها به‌وسیله‌ی یک نقص فنی اقدام به سرقت ۸۰ میلیون دلار از استخر نقدینگی پلتفرم دیفای Rari Capital کردند. BlockSec در گزارش خود این نقص امنیتی را یک اشتباه رایج «ورود مجدد» توصیف کرده و در توئیت دیگری تصویر کدهای مخرب را با کاربران به‌اشتراک گذاشتند.

هکرها 80 میلیون دلار به Rari Capital آسیب زدند!

بخشی از دارایی‌های استخر نقدینگی Rari Capital توسط استیبل‌کوین الگوریتمی Fei تامین می‌شود. براساس داده‌های سایت CoinGecko، توکن Fei درحال حاضر ارزش بازاری بیش از نیم میلیارد دلار داشته و یازدهمین استیبل‌کوین برتر بازار رمز ارزها است.

پلتفرم امورمالی غیرمتمرکز Rari Capital امکان ایجاد استخرهای بدون نیاز به‌مجوز نقدینگی Fuse Pools را فراهم می‌سازد و کاربران تنها با کیف‌پول خود و بی‌نیاز به سرمایه‌گذاری می‌توانند توکن‌های ERC-20 را امانت گرفته یا وام دهند.

در دسامبر سال پیش (آذر ۱۴۰۰) استیبل‌کوین Fei با Rari Capital ادغام شد که یک لیکوئیدیتی ۲ میلیارد دلاری را برای طرفین به‌ارمغان آورد.

هکرها 80 میلیون دلار به Rari Capital آسیب زدند!

پروتکل Fei دقایقی پس از این حمله‌ی هک در توئیتر خود آن را تایید کرد و اظهار داشت: «ما موفق به شناسایی دلیل این نقص امنیتی شده و تمامی عملیات وام‌گیری را متوقف نموده‌ایم». پروتکل Fei به‌ هکرها گفت که درصورت بازگردانی وجود سرقتی یک پاداش ۱۰ میلیون دلاری در انتظار آنها خواهد بود.

سرقت ۱۱ میلیون دلار در سال ۲۰۲۱

Rari Capital پیش از این نیز هدف چنین حملاتی واقع شده است. در ماه می سال گذشته (اردیبهشت ۱۴۰۰) تقریبا ۲۶۰۰ واحد اتریوم (معادل با ۱۱ میلیون دلار) از حساب کاربران این پلتفرم به‌سرقت رفت.

درپی این حمله Jai Bhavnani، مدیرعامل این پلتفرم، اظهار داشت که اعضای تیم توسعه‌دهنده تخصیص RTG خود را قربانی کرده تا بتوانند وجود دزدیده شده را به کاربران بازگردانند، لازم به‌ذکر است که بخشی از بدهی Rari توسط استیبل‌کوین Fei پرداخت شد.

پیشنهاد مطالعه: DeFi 2.0 چیست و چرا اهمیت دارد؟

Source

https://coiniran.com/?p=50946
دکمه بازگشت به بالا