ایستگاه خبر

رئیس فدرال رزرو: درست بودن مهمتر از اول بودن!

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در یک کنفرانس مجازی به میزبانی صندوق بین‌المللی پول، فاش کرد که ایالات‌متحده هنوز در حال ارزیابی «مزایای ارز دیجیتال» است. وی اشاره کرد که فدرال رزرو بوستون در حال همکاری با طرح ارز دیجیتال MIT برای ساخت ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) است.

همانطور که پیشتر گزارش شد، پاول در نوامبر ۲۰۱۹ خطاب به کنگره در مورد بررسی امکان صدور ارز دیجیتال توضیحاتی داد. اکنون به نظر می‌رسد که هنوز تصمیمی اتخاذ نشده است.

بانک فدرال به دلیل عدم تمایل به دیجیتالی کردن دلار آمریکا با انتقادات زیادی روبروست. در حالی که چین، دومین اقتصاد بزرگ جهان، در حال آزمایش نسخه دیجیتال یوان است که به آن پرداخت الکترونیکی ارز دیجیتال (DCEP) نیز می‌گویند.

با این حال، پاول ادعا کرد اینکه آن‌ها این کار را درست انجام دهند مهمتر است از اینکه اولین اقدام‌کننده باشند. وی همچنین اشاره کرد حدود ۸۰ درصد از کل بانک‌های مرکزی در حال کار روی CBDCهای خود هستند.

آگوستین کارستنز، مدیر کل بانک تسویه حساب بین‌المللی، اهمیت همکاری نزدیک بین بانک‌های مرکزی و صندوق بین‌المللی پول را برجسته و آن را «اساسی» توصیف کرد. وی معتقد است که اطمینان از همکاری بین CBDC های مختلف ضروری است. این موضوع اجازه می‌دهد تا بانک های مرکزی پیشتاز باشند:

« ما می‌خواهیم CBDC ها تغییری در سیستم پرداخت ایجاد کنند. »

پاول در مورد راه حل‌های بخش خصوصی مانند Libra ، اظهار داشت که به احتمال زیاد آنها نوآوری را تقویت می‌کنند، به همین دلیل آن‌ها باید با هم کار کنند:

«ما باید با هم همکاری کنیم، بخش خصوصی احتمالاً می‌تواند به نوآوری‌های گسترده کمک کند.»

 

Source

https://coiniran.com/?p=41574
دکمه بازگشت به بالا