ایستگاه خبر

رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس: رمز ارزها ۹۵ درصد کلاهبرداری‌اند

نیل کشکاری، رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس می‌گوید که رمز ارزها ۹۵ درصد تقلب، تبلیغات الکی، سر و صدا و سردرگمی است. وی همچنین افزوده است:

من مورد استفاده دیگری برای رمز ارزها جز تأمین مالی فعالیت‌های غیرقانونی مانند مواد مخدر و فحشا ندیده‌ام.

رئیس بانک فدرال رزرو مینیاپولیس می‌گوید رمز ارزها ۹۵ درصد کلاهبرداری است.
نیل کشکاری، رئیس بانک فدرال رزرو مینیاپولیس، سه شنبه در اجلاس سالانه منطقه‌ای اقتصادی شمال غربی اقیانوس آرام در بیگ اسکای مونتانا، درباره بیت کوین و رمز ارزها صحبت کرد.
کاشکاری در پاسخ به سوالی در مورد رمز ارزها و مجموعه اقداماتی که شهر میامی در رابطه با آن انجام داده و همچنین در رابطه با رمز ارز اخیرا راه‌اندازی شده در این شهر به نام Miami coin، گفت:

من حدود پنج یا شش سال پیش نسبت به رمز ارزها یا بیت کوین خوشبین‌تر بودم. تاکنون آنچه دیده ام ۹۹ درصد … اجازه دهید خوشبین‌تر باشم، ۹۵ درصد تقلب، تبلیغات، سر و صدا و سردرگمی است.

او همچنین هیچ مورد استفاده قانونی برای بیت کوین نمی‌بیند. وی افزوده بود:

من مورد استفاده دیگری جز تأمین مالی فعالیت های غیرقانونی مانند مواد مخدر و فحشا مشاهده نکرده‌ام. من تا به حال هیچ مورد کاربردی ندیده‌ام که قانونی باشد و با بیت کوین حل شود. اما اگر می‌خواهید رمزدارز مونتانا را روانه بازار کنید، اجازه ندهید جلوی شما را بگیرم.

برخی دیگر از مقامات دولتی نیز نگرانی‌های مشابهی را ابراز کرده اند. جانت یلن، وزیر خزانه‌داری ایالات متحده در اوایل سال جاری گفت که «رمز ارزها نگران‌کننده‌اند» و تأکید کرده بود که بسیاری از آن‌ها، حداقل در معاملات، عمدتاً برای تأمین مالی فعالیت‌های غیرقانونی استفاده می‌شوند.
رئیس بانک فدرال رزرو مینیاپولیس ادامه داد:

اگر به زیرزمین خانه خود بروید و بخواهید تولید رمز ارز خود را شروع کنید، سرویس مخفی به خانه شما می آید و به شما دستبند می‌زند.

وی افزود:

هیچ مانعی وجود ندارد که شما بیت کوین خود را بسازید یا من خودم بیت کوین خودم را بسازم، من آن را نیل کوین می‌نامم.

کشکاری این سخنان را در مورد تعداد زیاد رمز ارز موجود در بازار اظهار کرده بود:

هزاران رمزارز بی‌کاربرد و بی‌مصرف ایجاد شده وجود دارد. برخی از آن‌ها کلاهبرداری کامل هستند، طرح‌های Ponzi، جایی که آن‌ها آن را پامپ می‌کنند، مردم را برای سرمایه‌گذاری فریب می‌دهند و سپس بنیانگذاران آن‌ها را خراب از بین می‌برند.

البته این اولین بار نیست که رئیس فدرال رزرو در ایالت مینیاپولیس در مورد رمز ارزها با این ادبیات صحبت می‌کند. در فوریه، کاشکری در سخنانی مشابه گفته بود که بیت کوین و سایر رمز ارزها مانند یک زباله‌دان بزرگ هستند.

 

پیشنهاد مطالعه: بیت کوین و نظریه پولی مدرن

 

Source

https://coiniran.com/?p=47116
دکمه بازگشت به بالا