ایستگاه خبر

کاهش نرخ بهره‌ی فدرال،‌ تقاضای وام رمز‌ارزی را به شدت افزایش داده است

کاهش نرخ بهره توسط بانک مرکزی فدرال ایالات متحده منجر به افزایش قابل‌توجهی در تقاضای خدمات وام‌دهی رمز‌ارزی شده است. برای نمونع پلت‌فرم اعطای وام بلاک‌چین محور، Figure Technologies، با یک افزایش سه برابری در درخواست‌های وام مواجه شده است.

سیاست انگیزشی صندوق ذخیره‌ی فدرال، مصرف‌کنندگان را به قرض‌گیری بیش‌تر تشویق می‌کند

سه‌شنبه‌ی گذشته، بانک مرکزی ایالات متحده، نرخ بهره را ۰.۵ درصد کاهش و به محدوده‌ی هدف ۱ تا ۱.۲۵ درصد رساند. برای بسیاری از برنامه‌های اعطای وام رمز‌ارز، این یک مشوق خوب بود. طبق گزارش خبرگزاری Bitcoinist، طی هفته گذشته، شرکت Figure Technologies در بازار وام رمز‌ارز، افزایشی ۳۰۰ درصدی را در تقاضای وام تجربه کرده است. از این رو،‌ مقدار کل وام‌هایی که این شرکت تأمین کرده است از مرز ۱ میلیارد دلار عبور کرده است.

بنیان‌گذار و مدیرعامل این شرکت، مایک کاگنی که بنگاه مالی شخصی Social Finance را نیز تأسیس کرده،‌ این موفقیت چشم‌گیر را مرهون پلت‌فرم بلاک‌چین اختصاصی خود (Provenance) می‌داند که راه‌حل‌های وام‌دهی رمز‌ارز را ارائه می‌دهد. وی اشاره کرد:

“۳۰۰ درصد افزایش در درخواست‌ها نشان می‌دهد که مصرف‌کنندگان تشنه‌ی بهره‌جویی از نرخ‌های کم‌تر غیرمنتظره در وام مسکن، بازپرداخت وام دانشجویی و HELOC‌ (وام با وثیقه‌ی سهام مسکن)‌ هستند. مصرف‌کنندگان از طریق کم‌تر شدن هزینه‌ی بدهی و برای بازپرداخت‌های غیرنقدی و HELOC‌ با بیش‌تر شدن پول در دست، منتفع می‌شوند.”

بلاک‌چین‌دات‌کام، خدمات رمز‌ارزی جدیدی راه‌اندازی می‌کند

یکی از تأمین‌کنندگان پیش‌گام در زمینه‌ی کیف پول رمز‌ارزی، پلت‌فرم Borrow را راه‌اندازی کرده است. این یک محصول جدید است که با آن کاربران می‌توانند استیبل‌کوین به ارزش دلاری را به ازای رمز‌ارز‌های موجود در کیف پول خود،‌ قرض بگیرند. پیتر اسمیت،‌ مدیرعامل بلاک‌چین‌دات‌کام اشاره کرده است:

“سرمایه‌گذاران جزئی و نهادی هدف‌های مالی یکسانی دارند،‌ افزایش ثروت و مدیریت ریسک! اما ابزار‌های بسیار متفاوتی در اختیار آن‌ها است. اکنون با مجموعه‌ی محصولات ما،‌ کاربران کوچک می‌توانند به مانند سرمایه‌گذاران کلان به تجارت بپردازند، بدون این‌که رمز‌ارز‌های خود را بفروشند و یا کیف پول خود را رها کنند.”

https://coiniran.com/?p=37501
دکمه بازگشت به بالا