ایستگاه خبر

یکی از اعضای اصلی فدرال رزرو: صدور استیبل کوین‌ها نباید به بانک‌ها واگذار شود

استیبل کوین‌ها آنقدر بزرگ شده‌اند که نمی‌توان آن‌ها را نادیده گرفت و هر تنظیم‌کننده‌ای نظرات خود را در مورد جدیدترین پدیده در صنعت ارزهای دیجیتال بیان می‌کند. آخرین نفر کریستوفر والر، یکی از اعضای شورای حکام فدرال رزرو ایالات متحده است. در یک رویداد اخیر، او از یک کارگروه به رهبری جانت یلن، وزیر خزانه‌داری به دلیل پیشنهاد بانک‌ها برای صدور استیبل کوین انتقاد کرد. او همچنین حمایت خود را از استیبل کوین‌ها اعلام کرد، اما اشاره کرد که برای محافظت از سیستم مالی ایالات متحده، آن‌ها به مقررات بهتری نیاز دارند.

والر که از سوی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا به عنوان نامزد هیئت مدیره انتخاب شده بود، در کنفرانس ثبات مالی ۲۰۲۱ در کلیولند، اوهایو سخنرانی کرد. او با توصیف استیبل کوین‌ها به عنوان «بالاترین نمونه از فناوری پرداخت جدید با رشد سریع»، خواستار تنظیم آن‌ها در مراحل اولیه شد. در غیر این صورت، والر گفت که ایالات متحده می‌تواند شاهد انتقال آن‌ها به حوزه‌های قضایی دیگر باشد. اگر این اتفاق بیفتد، استیبل کوین‌ها برای اقتصاد ایالات متحده خطر ایجاد می‌کنند، اما تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده نمی‌توانند کاری در مورد آن‌ها انجام دهند.

والر تلاش‌های گروه کاری ریاست‌جمهوری را، که به دنبال ارائه مقرراتی برای استیبل کوین‌ها است، تحسین کرد. با این حال، او معتقد است زمانی که در گزارش خود پیشنهاد کرد که کنگره باید صدور استیبل کوین را به «بانک ها و سایر مؤسسات سپرده‌گذاری» محدود کند، اشتباه کرد.

او خاطرنشان کرد که بخش پرداخت ایالات متحده رشد کرده است. این نوآوری فقط می‌تواند خارج از بخش بانکی، به ویژه از شرکت‌های فناوری باشد.

والر معتقد است که صادرکنندگان استیبل کوین نباید مشمول همه قوانینی شوند که بانک‌ها باید از آن‌ها پیروی کنند. این در تضاد با لایحه‌ای است که توسط رشیده طلیب، نماینده کنگره پیشنهاد شده است، که از همه صادرکنندگان استیبل کوین می‌خواهد که منشور بانکی دریافت کنند و از تمام مقررات بانکی پیروی کنند. این قانون که با نام STABLE ACT شناخته می‌شود، یک سال پیش پیشنهاد شد تا اطمینان حاصل شود که «فناوری‌های مالی جدید و ابزارهای پرداخت، کاربران آسیب‌پذیر را طعمه نخواهند کرد».

 

پیشنهاد مطالعه: استیبل کوین چیست؟ (Stablecoin) معرفی انواع استیبل کوین

 

Source

https://coiniran.com/?p=48449
دکمه بازگشت به بالا