ایستگاه خبر

رئیس بانک مرکزی: ما توانایی ایجاد پول دیجیتال را داریم

جروم پاول رئیس صندوق ذخیره فدرال ایالات متحده اخیراً در مورد اقدامات انجام‌شده در جریان بحران مالی صحبت کرد، و در آن اشاره کرد که ما توانایی ایجاد پول دیجیتال را داریم، در همین حال، بسیاری در توییتر اظهارات وی را به عنوان شواهدی مبنی بر ضرورت نیاز به رمزارز عنوان کردند. پاول در مصاحبه‌ای در تاریخ ۱۷ ماه می و به مدت ۶۰ دقیقه، با اسکات پلی، مجری، اظهار داشت که فدرال رزرو واقعاً با چاپ پول در پاسخ به سقوط داو جونز در ماه مارس اقتصاد را ملتهب کرده است.

طبق گفته پاول، فدرال رزرو علاوه بر  اسکناس‌، می تواند دلار آمریکا را به صورت دیجیتال چاپ کند:

«ما در بانک مرکزی، توانایی ایجاد پول به صورت دیجیتالی را داریم. ما این کار را با خرید اسکانس‌های خزانه‌داری یا سهام سایر اوراق بهادار تضمین‌شده دولتی انجام می‌دهیم که در نتیجه، عرضه پول را افزایش می‌دهد. ما همچنین ارز واقعی چاپ و آن را از طریق بانک‌های فدرال رزرو توزیع می‌کنیم.»

اثبات نیاز به بیت‌کوین؟

بسیاری از اعضای جامعه کریپتو در توییتر به بررسی اظهارات پاول پرداختند. مارتی بنت. یکی از پادکست‌سازان در این حوزه، در توییترش با اشاره به حرف‌ها پاول نوشت:

[«ما پول دیجیتال ایجاد می‌کنیم». «ما» در اینجا پنج نفری هستند که در جلسات FOMC در مورد تغییر سیاست پولی در سیستم فدرال رزرو رأی می‌دهند.

۵ از ۳۳۰،۰۰۰،۰۰۰ این دقیقاً تغییر سیاست پولی ایالات متحده است. بسیار سخت‌تر با بیت کوین. فکر کنید!]

برخی دیگر از علاقه‌مندان به حوزه کریپتو، مانند نیک چونگ اظهارنظر مختصرتری داشتند:

«روش عجیبی بود که بگویید: بیت کوین بخرید!»

جدا شدن بیت کوین از بازارهای سنتی؟

نوع اقداماتی که پاول در مورد آن صحبت می‌کند می‌تواند تأثیر آنی در بازارهای سنتی داشته باشد. با این حال، Cointelegraph گزارش داده است که رفتار صعودی اخیر بیت کوین حاکی از آن است که این رمزارز به نسبت روزهای اولیه همه‌گیری کروناویروس، به مراتب همبستگی کمتری با سهام دارد.

 

Source

 

 

https://coiniran.com/?p=38923
دکمه بازگشت به بالا