ایستگاه خبر

گزارش فدرال رزرو درباره رمز ارزها در عرض چند هفته آینده

در جلسه استماع مجدد نامزدی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، قبل از جلسه کمیته بانکی سنا، پاول گفت که انتظار می‌رود گزارش فدرال رزرو در مورد ارزهای دیجیتال بانک مرکزی در «هفته‌های آینده» ارائه شود.

مدت‌ها در انتظار گزارش فدرال رزرو

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو امروز در جلسه استماع نامزدی خود در برابر کمیته بانکداری سنا شهادت داد که گزارش بانک مرکزی در مورد CBDC ها و استیبل کوین‌ها به زودی ارائه می‌شود.

پاول، در حالی که جو بایدن اخیراً نامزد ریاست بانک مرکزی ایالات متحده را برای یک دوره چهار ساله دیگر معرفی کرد، در جریان فشار سناتور به سناتور مایک کراپو (RI) اطمینان داد که گزارش مورد انتظار درباره ارزهای دیجیتال بانک مرکزی «طی هفته‌های آینده» منتشر خواهد شد.

سناتور کراپو پاول را تحت فشار قرار داد که چرا فدرال رزرو گزارش خود را در مورد ارزهای دیجیتال بانک مرکزی آنطور که گفته بود منتشر نکرده است. پاول در پاسخ گفت:

گزارش آماده است و من انتظار دارم که در هفته‌های آینده آن را منتشر کنیم.

علاوه بر این، رئیس فدرال رزرو جزئیاتی را در مورد انتظارات کنگره و مردم از گزارش آتی ارائه کرد و توضیح داد که این گزارش بیشتر «تمرینی برای پرسیدن سؤال و نظرخواهی از مردم است تا موضع‌گیری در مورد موضوعات مختلف». با این وجود، پاول اعلام کرد فدرال رزرو مواضع خود را در این گزارش روشن می‌کند.

در حالی که جلسه استماع نامزدی عمدتاً به موضوعات گسترده‌تر در اقتصاد، مانند تورم و نرخ بهره مربوط می‌شد، ارز دیجیتال همچنان یک موضوع بود. سناتور شرود براون (D-OH) در بیانیه افتتاحیه خود نسبت به خطرات ارزهای دیجیتال برای اقتصاد ایالات متحده هشدار داد. سناتور براون گفت که فدرال رزرو باید ریسک‌های سیستمی که پیشرفت اقتصادی ما را تهدید می‌کند مانند ارزهای دیجیتال و استیبل کوین‌ها را جدی بگیرد.

این اولین باری نیست که سناتور براون ترس خود را نسبت به ارزهای دیجیتال و استیبل کوین‌ها ابراز می‌کند. ماه گذشته، در جلسه کمیته بانکداری سنا که به بحث استیبل کوین اختصاص داشت، او رمزارز را یک «اقتصاد فانتزی جدید» نامید و هشدار داد که استیبل کوین‌ها ریسک کردن بر روی پول را برای مردم آسان‌تر می‌کند.

گزارش فدرال رزرو در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی مدت‌هاست که به تعویق افتاده است. در فوریه سال گذشته، جروم پاول دلار دیجیتال ایالات متحده را اولویت اول خواند.

 

پیشنهاد مطالعه: CBDC یا ارز دیجیتال بانک مرکزی چیست؟

Source

https://coiniran.com/?p=49262
دکمه بازگشت به بالا