ایستگاه خبر

شاخص ترس در بازار کریپتو قلمرو جدیدی را فتح کرد!

برخی از تحلیلگران مدعی‌اند امروز شاخص ترس در بازار کریپتو مشابه همان چیزی است که آخرین بار در سقوط همه‌گیری مارس 2020 (فروردین 99) مشاهده شد.

بریتانیا امروز آمار تورم 9 درصدی را منتشر کرد که تقریباً 2 درصد نسبت به ماه گذشته جهش داشت و شاخص سهام فناوری نزدک (Nasdaq) تا پایان هفته گذشته تا 34 درصد کاهش یافت.

می‌توان با اطمینان گفت اوضاع کریپتو خیلی بدتر شده است. بیت کوین بار دیگر به زیر سطح قیمت 30000 دلار رسیده است و ارزش کل بازار کریپتو به بیش از 1.34 تریلیون دلار کاهش یافته است—1.7 درصد کاهش در روز تا کنون.

ترس و طمع در بازار کریپتو دیروز به سمت سطوح ترس منحرف شد،و این شاخص عدد 8 را ثبت کرد که از زمان سقوط کووید در مارس 2020 مشاهده نشده است.

با این حال، به گفته رائول پال، کارشناس اقتصاد کلان، آنچه اکنون در بازار ارزهای دیجیتال می‌بینیم بسیار شبیه به آن چیزی در سقوط کووید رخ داد.

او اظهار داشت الگویی که در آن زمان بازار تجربه کرد، دقیقاً مشابه اکنون است و او انتظار دارد قیمت بیت کوین در نهایت افزایش یابد. در سال 2020، بسیاری از سرمایه‌گذاران از ترس اتفاقی که ممکن است در یک بیماری همه گیر رخ دهد، با ترس وارد فاز فروش شدند و بیت کوین در یک روز 45 درصد سقوط کرد.

با این وجود، به خوبی می‌توان استدلال کرد که در آن زمان، دولت‌ها با بسته‌های محرک عظیم واکنش نشان دادند که مطمئناً به تقویت بازار، و بازگشت به روند صعودی بعدی کمک کرد.

بنابراین حرکت بعدی برای کریپتو چیست؟

بیت‌کوین در شاخص‌های قدرت نسبی هفتگی به پایین‌ترین حد خود رسیده است، و این تنها یک بار در سال تقریباً برای RSI و دو بار برای Stochastic اتفاق می‌افتد. بله، شاخص‌ها می‌توانند برای مدتی در امتداد پایین بخزند، اما معمولاً حداکثر یک یا دو ماه بیشتر نخواهد بود.

البته، تحلیلگران همچنین می‌توانند سناریوی بسیار معتبری را ترسیم کنند که در آن بیت‌کوین به 20000 دلار و فراتر از آن کاهش می‌یابد، اما واقعیت این است که تعیین نقطه پایانی، حتی برای بهترین معامله‌گران، عملاً غیرممکن است.

اگر در سال‌های آینده قیمت بیت کوین بیشتر شود و به 100 هزار دلار برسد، تفاوت بین 30 هزار دلار و 20 هزار دلار در حال حاضر، تفاوت زیادی ایجاد نخواهد کرد.

 

پیشنهاد مطالعه: تحلیل آنچین هفتگی ارزهای دیجیتال (۲۱ اردیبهشت) – کاهش قیمت بیت کوین

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا