ایستگاه خبر

گزارش نهایی قانون گذاری در حوزه رمز ارزها توسط FCA ارائه شد

بریتانیا پیش‌نویس نهایی چارچوب نظارتی خود در مورد رمز ارزها را از طریق سازمان امور مالی (FCA) ارائه کرده است که براساس آن، همه رمز ارزهای پایه تحت رهنمودهای یکسانی قرار نگرفته و برخی صرفاً به عنوان «توکن های مبادله‌ای» طبقه‌بندی می‌شوند ولی همه‌ی آنها تحت همان قوانین ضد پولشویی قرار دارند.

FCA همچنین پیشنهاد می‌کند که همه‌ی انواع مشتقات رمز ارزها به مشتریان خرد فروخته نشوند. هرچند گفته شده برای ارائه گزارش جداگانه درمورد مشتقاتی همچون قراردادهای آتی به زمان بیشتری نیاز است.

Aries Wang ، مدیرعامل و بنیان گذار صرافی Bibox، در بیانیه‌ای از نادیده گرفتن حقوق دارندگان توکن در طبقه‌بندی FCA با عنوان «توکن مبادله‌ای» که واژه‌های رمز ارز، کریپتو کوین و توکن های پرداخت را شامل می‌شود، انتقاد کرد.

Charles Phan، بنیانگذار پلتفرم تجارتی دیجیتال Interdax، نیز با رویکردی مشابه گفت اگر FCA در مورد تقاضای رمز ارز بیش از حد سختگیرانه عمل کند، ریسک جدا کردن خود از یک بازار در حال رشد سریع و پر ثمر را افزایش می دهد.

از سوی دیگر Iain Wilson، مشاور شرکت سرمایه گذاری NEM Ventures، اطمینان دارد که رویکرد FCA در مسیر درستی قرار دارد و معتقد است قوانین اوراق بهادار باید متفاوت از پرداخت‌ها باشد.

Source

https://coiniran.com/?p=31320
دکمه بازگشت به بالا