ایستگاه خبر

ردیابی تخم‌مرغ‌ها از مزرعه تا بشقاب با فناوری بلاک‌چین

خریداران تخم‌مرغ در ایالات متحده اکنون می‌توانند تخم‌مرغ‌های خریداری‌ شده از فروشگاه‌های محلی را از مزرعه تا بشقاب خود ردیابی کنند. Farmers Hen House یک شرکت توزیع تخم‌مرغ، با همکاری Bchable ، استارتاپی در حوزه بلاک‌چین، به مشتریان اجازه می‌دهد تا تخم‌مرغ‌های خود را از طریق این زنجیره تأمین دنبال کنند. این پروژه، در عصری که مصرف‌کنندگان بطور فزاینده‌ای نگران سلامت مواد غذایی‌شان هستند، به دنبال پر کردن شکاف موجود بین کشاورزان و خریداران است.

از خلال این همکاری، Farmers Hen House اکنون تخم‌مرغ‌های خود را در کارتن‌هایی با کد QR به فروش می‌رساند. پس از اسکن این کد QR، مصرف‌کنندگان می‌توانند جزئیات مربوط به تخم‌مرغ‌ها را ببینند. جزئیاتی مانند اینکه تخم‌مرغ‌ها در چه روزی برداشت شده‌اند، از کدام مزرعه و در کجا تهیه و بسته‌بندی شده‌اند و جزئیات مربوط به تولیدکنندگان از جمله گواهینامه‌های آنها را به نمایش می‌گذارد.

این شرکت در بیانیه مطبوعاتی خود با اعلام همکاری جدیدش اظهار داشت: «ما می‌خواهیم شکاف بین کشاورزان و مشتریان خود را پر کنیم، زیرا می‌دانیم که شناخت و اعتماد نسبت به محل‌هایی که مواد غذایی را تهیه می‌کنند، رضایت زیادی برای مشتریانمان به همراه دارد. به همین دلیل است که ما تصمیم گرفتیم از اولین شرکت‌هایی باشیم که از فناوری بلاک‌چین برای ارائه حداکثر شفافیت به مشتریان خود استفاده می‌کنند.»

 

Source

https://coiniran.com/?p=38319
دکمه بازگشت به بالا