ایستگاه خبر

اکوسیستم DeFi فانتوم همچنان در اوج است

فانتوم (Fantom)، یکی از پیشروترین پلتفرم‌های قراردادهای هوشمند سازگار با اتریوم، با وجود شرایط متزلزل بازار، رشد سریعی را در اکوسیستم DeFi خود تجربه می‌کند.

این اکوسیستم DeFi بلاکچین قرارداد هوشمند لایه ۱ علیرغم عدم قطعیت پس از فروش در بازار ارزهای دیجیتال در حال رشد است.

طبق گفته DeFi Llama، تعداد ۱۲۹ پلتفرم DeFi فانتوم ۱۲.۳۵ میلیارد دلار ارزش کل قفل شده را جذب کرده‌اند و این زنجیره لایه ۱ را از نظر ارزش کل قفل‌شده پس از اتریوم و Terra  در رتبه سوم قرار دارد.

فانتوم نسبت به دیگر بلاکچین‌های پیشرو لایه ۱ روند بهتری داشته و کل ارزش قفل شده آن در هفته گذشته بیش از ۵۰ درصد افزایش یافته است. ارزش کل قفل شده برای شبکه‌های دیگر مانند اتریوم، آوالانچ، سولانا و هارمونی در همان دوره به شدت کاهش یافته است. افت DeFi را می‌توان تا حدی به نوسانات بازار نسبت داد.

اکوسیستم DeFi فانتوم با راه‌اندازی پروژه جدید Solidly از آندره کرونژ و دانیله سستاگالی تقویت شده است. این پروژه دارای بازاری خودکار است که سازگاری با پروتکل‌های دیگر را در اولویت قرار می‌دهد. همچنین از یک مدل توکنومیک ve(3،۳) استفاده می‌کند.

این پروژه به کاربران امکان می‌دهد یک توکن پایه در ازای یک توکن غیرقابل انتقال به منظور دریافت جوایز توکن قابل انتقال سپرده‌گذاری کنند. کاربرانی که توکن‌ها را قفل می‌کنند NFT دریافت خواهند کرد.

مشابه پروژه‌های دیگری که کرونژ با آن‌ها درگیر بوده است، Solidly استراتژی «راه‌اندازی منصفانه» را در پیش گرفته است.

دو میلیون توکن جدید به عنوان مشوق در هفته توزیع می‌شود و این جوایز بر اساس ارزش کل قفل شده در Fantom به ۲۰ پروژه برتر DeFi اهدا می‌شود تا زمانی که وزن رای بتواند توزیع توکن را تعیین کند (در ابتدا هیچ رأی‌گیری وجود نخواهد داشت).

Solidly ممکن است مورد انتظارترین پروژه DeFi در سال ۲۰۲۲ باشد. در مرحله اول، چندین پروژه جدید در فانتوم ظاهر شده بود. به عنوان مثال، veDAO با هدف خاص قرار دادن آن در ۲۰ پروژه برتر فانتوم به منظور دریافت جوایز توکن Solidly شکل گرفت. کاربران DeFi که به دنبال به دست آوردن توکن WEVE veDAO بودند، مجبور بودند در یلد فارمینگ شرکت کنند. این پروتکل اکنون بیش از ۱۷۴ میلیون دلار ارزش قفل شده دارد.

 

پیشنهاد مطالعه: نگاهی به ریسک در صنعت غیر متمرکز مالی (DeFi)

 

Source

https://coiniran.com/?p=49467
دکمه بازگشت به بالا