ایستگاه خبر

طرح فیسبوک برای عرضه‌ی استیبل‌کوین Diem در آمریکا

پروژه‌ی Diem یا همان Libra که متعلق به فیسبوک است قصد دارد تا یک استیبل‌کوین با تمرکز بر بازار آمریکا عرضه نماید. در آغاز سال جاری میلادی، فیسبوک اعلام کرد که حوزه‌ی اجرایی فعالیت‌های خود را از سوئیس به آمریکا انتقال خواهد داد و مجوز پرداختی خود را از سازمان‌ها تنظیم‌کننده‌ی مالی سوئیس استرداد می‌نماید.

طرح فیسبوک برای عرضه‌ی استیبل‌کوین Diem در آمریکا

در بیانیه‌ی آنها آمده است: «هدف Diem از تغییر حوزه‌ی اجرایی فعالیتش از سوئیس به ایالات متحده تسهیل طرح صدور استیبل‌کوین مبتنی بر دلار است.» تصمیم فیسبوک مدتی بعد توسط سازمان نظارت بر بازار مالی سوئیس تأیید شد.

استیبل‌کوین‌ها نوعی دارایی دیجیتال هستند که ارزش آنها به یک ارز فیات وابسته است. از میان استیبل‌کوین‌های برتر می‌توان به تتر (USDT) و یو اس دی کوین (USDC) اشاره نمود. صدور، توزیع و مدیریت ذخایر دلاری Diem USD انحصارا توسط بانک کالیفرنیایی Silvergate صورت می‌گیرد.

مشارکت Diem و بانک Silvergate

طرح مشترک راهبردی این دو نهاد موجب ایجاد یک شرکت تابعه به اسم Diem Networks US شده است. این شرکت مجری شبکه‌ی پرداخت (DPN) برای تسهیل تراکنش‌های داخلی این استیبل‌کوین خواهد بود.

Stuart Levey، مدیر ارشد اجرایی شرکت Diem، در این زمینه افزود:

«بانک Silvergate از پیشگامان نوآوری در امور مالی بوده و همکار ایده‌آلی برای پیشبرد شبکه‌ی پرداخت بلاک‌چینی Diem خواهد بود. هدف ما از توسعه‌ی شبکه‌ی Diem Networks US محافظت از حریم شخصی مشتریان و حفظ یکپارچگی در سیستم‌های مالی است.»

Diem درحالی به آمریکا منتقل می‌شود که قوانین سخت‌گیرانه‌ی سازمان‌های نظارتی بر فضای رمز ارزها و بلاک‌چین سایه افکنده است. درحالی که برخی از شهرها همچون میامی و ویسکانسین به استقبال چنین نوآوری‌هایی رفته‌اند، ریاست جدید SEC یعنی Gary Gensler از خودمختاری صنعت رمز ارز انتقاد نموده است.

با توجه به نظارت شدید SEC بر محصولات کریپتو از جمله ETFها، تنها گذشت زمان می‌تواند نتیجه‌ی تصمیم Diem را از بازگشت به آمریکا مشخص کند.

پیشنهاد مطالعه: شرکت‌های رمز ارز پایدار (Stablecoin) چگونه درآمدزایی می‌کنند؟

Source

https://coiniran.com/?p=45695
دکمه بازگشت به بالا