ایستگاه خبر

شکایت فیسبوک از توسعه‌دهندگان پشت‌پرده کلاهبرداری‌های مرتبط با ارز دیجیتالی و کووید-۱۹

فیسبوک معمولاً ‌زیاد در دادگاه‌ها حاضر می‌شود اما بیشتر در جایگاه متهم. این غول شبکه‌های اجتماعی این بار برخلاف همیشه شاکی و به دنبال یک توسعه‌دهنده نرم‌افزار است.

طبق گزارش‌های منتشرشده، باسان گجار (Basant Gajjar) نرم‌افزاری را تهیه و توزیع کرده است که به شرکت‌ها اجازه می‌دهد ممیزی‌ و محدودیت‌های تبلیغاتی فیسبوک را دور بزنند و تبلیغات خود را آنطوری که می‌خواهند به نمایش بگذارند. اکنون، فیسبوک می‌خواهد که وی درباره این اقدامش پاسخگو باشد و شرکت‌هایی که در حال سوءاستفاده از رمزارزها و کلاهبرداری‌های دیگر بوده‌اند محاکمه شوند.

از سال ۲۰۱۶ همه چیز از تبلیغات قرص‌های لاغری فریبنده گرفته تا درمان کروناویروس و کلاهبرداری‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال، همگی در معرض ممیزی فیسبوک بودند.

گجار بنا به گزارش‌ها، راه‌حل پیشنهادی خود برای دور زدن رادارهای فیسبوک را با راه‌اندازی شرکت LeadCloak ارائه می‌داد و Facebook ،WordPress  Shopize ،Google و چند کمپانی بزرگ دیگر از اهداف فعالیت‌های این شرکت بودند. با استفاده از خدمات LeadCloak شرکت‌ها می‌توانستند تبلیغات خود را آنطور که می‌خواهند و بدون ممیزی به نمایش بگذارند به این صورت که پس از کلیک روی لینک اولیه تبلیغ، محصولات تقلبی و محتوای کلاهبردارانه به مخاطبان نمایش داده می‌شد.

پرونده شکایت فیسبوک در دادسرای منطقه شمالی کالیفرنیا تشکیل شد. گجار، که طبق گزارش‌ها هندی است، به احتمال زیاد اولین کسی خواهد بود که از جانب فیسبوک با اقدام قانونی روبرو شده است. برنامه‌ و نرم‌افزارهای مشابه بسیاری مانند LeadCloak وجود داشتند و دارند اما بدون شک مارک زاکربرگ و بقیه اعضای تیم از پس آنها برخواهند آمد.

 

Source

https://coiniran.com/?p=38222
دکمه بازگشت به بالا