ایستگاه خبر

راه‌اندازی کیف پول Novi فیسبوک با استیبل کوین Paxos

بر اساس بیانیه مطبوعاتی منتشر شده امروز، فیسبوک کیف پول Novi خود را در یک برنامه آزمایشی محدود راه‌اندازی کرده است.

نسخه‌ آزمایشی بر گواتمالا متمرکز است

در مرحله آزمایشی، برنامه کیف پول Novi برای مشتریان در گواتمالا و ایالات متحده در دسترس خواهد بود.

دیوید مارکوس، رئیس Novi، خاطرنشان کرد که این نسخه آزمایشی به کریدور حواله‌های ایالات متحده و گواتمالا خدمت خواهد کرد، بازاری که در آن ۵۶ درصد مردم به خدمات بانکی و مالی دسترسی ندارند.

مارکوس در یک پیام توییتری امروز بر پتانسیل بالای این بازار تأکید کرد:

پول‌های ارسال‌شده از طرف خانواده و دوستان در خارج بیش از ۱۴ درصد تولید ناخالص داخلی را به خود اختصاص می‌دهد و ۹۰ درصد این حواله‌ها از ایالات متحده است.

Diem هنوز پشتیبانی نمی‌شود

کیف پول Novi در آغاز کار از استیبل کوین بومی پروژه Diem پشتیبانی نمی‌کند. در عوض، از دلار پاکسوس (USDP) پشتیبانی می‌کند. مارکوس خاطرنشان کرد که Paxos یک استیبل کوین قابل اعتماد و پشتیبانی گسترده با سه سال فعالیت است که به Novi اجازه می‌دهد تا با سایر کیف پول‌های رمز ارزی که از USDP پشتیبانی می‌کنند قابل تعامل باشد.

مارکوس خاطرنشان کرد که این پروژه همچنان قصد دارد Novi with Diem را هنگامی که سکه مورد تأیید مقررات قرار گیرد راه‌اندازی کند.

وی همچنین تأیید کرد که نسخه‌های آینده Novi پرداخت‌های شخصی به فرد رایگان را ارائه می‌دهند. این معاملات بدون هزینه خدمات را از رقبایی مانند PayPal متمایز می‌کند.

سایر توسعه‌های Novi

Coinbase صرافی پیشروی رمز ارزی مروز اعلام کرد که با Novi همکاری می‌کند و وجوهی را از طرف کیف پول و کاربران آن ذخیره می‌کند. این شرکت حافظه غیرآنلاین و ۳۲۰ میلیون دلار بیمه در برابر حملات جنایی ارائه می‌دهد.

در همین حال، قانونگذاران تلاش کرده‌اند مانع از راه‌اندازی آن شوند، زیرا مجلس سنای ایالات متحده در نامه‌ای سرگشاده با فیسبوک مخالفت کرده است.

با وجود راه‌اندازی محدود Novi، اخبار امروز گامی به جلو برای این پروژه بود که در گذشته با چندین مانع مواجه شده است.

کاربران می‌توانند برنامه کیف پول را برای دستگاه‌های تلفن همراه از طریق فروشگاه‌های Google Play و Apple iOS دانلود کنند.

 

پیشنهاد مطالعه: کیف پول سرد و گرم چه تفاوتی با هم دارند؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=47983
دکمه بازگشت به بالا