ایستگاه خبر

دعوی ۳۰۰ میلیارد دلاری علیه فیسبوک و گوگل، در پی ممنوعیت تبلیغات ارزهای دیجیتال

غول‌های فناوری فیسبوک و گوگل بخاطر تصمیم خود مبنی بر ممنوعیت تبلیغات ارزهای دیجیتالی، با یک دادخواست ۳۰۰ میلیارد دلاری روبرو هستند. این دادخواست ادعا می‌کند که این ممنوعیت برای کسانی که کانال اصلی خود را برای رسیدن به مشتریانشان از دست داده‌اند خسارت‌های زیادی به همراه داشته است.

این دو پلتفرم، تبلیغات ارزهای دیجیتال را در سال ۲۰۱۸، ممنوع اعلام کردند. با این ادعا که کلاهبرداران از سایتها استفاده کرده‌اند تا سرمایه‌گذاران ناشناس را فریب دهند. فیسبوک این موج را آغاز کرد و تبلیغات را در ژانویه سال ۲۰۱۸ ممنوع اعلام کرد. Google و Twitter ،Snapchat ،LinkedIn ،Bing، مایکروسافت و حتی خدمات بازاریابی ایمیل Mailchimp همه به دنبال فیسبوک این تبلیغات را ممنوع اعلام کردند.

بسیاری از پلتفرم‌ها بعدها با حجم محدود تبلیغات ارزهای دیجیتال را دوباره پذیرفتند. با این وجود مدیرعامل شرکت توییتر، جک دورسی، که خودش یک سرمایه‌گذار در حوزه ارزهای دیجیتال است، هنوز علاقه‌ای به این تبلیغات در توییتر ندارد.

به گزارش دیلی میل، این ممنوعیت می‌تواند صدها میلیارد دلار برای غول‌های فناوری خرج بردارد. این درحالی است که شرکت حقوقی استرالیا JPB Liberty دادخواستی علیه این شبکه‌های اجتماعی طرح کرده است. این پرونده تاکنون ۶۰۰ میلیون دلار ادعای ارزشمند جذب کرده است، اما موسسه حقوقی انتظار دارد که تعداد بیشتری دعوی ثبت کنند و ادعاهای خود را به ۳۰۰ میلیارد دلار برسانند.

اندرو همیلتون، مدیرعامل شرکت حقوقی، برای اولین بار فاش کرد که او از دو سال پیش به شکایت شاکیان غول‌های فناوری می‌پردازد. در یک پست Steemit، همیلتون ادعا کرد که این ممنوعیت، با توجه به قانون رقابت در استرالیا، ضدرقابت و غیرقانونی است. وی همچنین از هرکسی که قبل از ۲۰ مارس ۲۰۱۸ حداقل ۱۰۰ دلار در اختیار داشته خواسته است تا به دادخواست بپیوندند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=40303
دکمه بازگشت به بالا