ایستگاه خبر

فیسبوک پروژه استیبل کوین Diem را کنار گذاشت

به نظر می‌رسد پروژه استیبل کوین Diem برای فیسبوک رو به پایان است. گزارش‌ها حاکی از آن بود که این شرکت پروژه خود را به مبلغ ۲۰۰ میلیون دلار به بانک کالیفرنیا Silvergate Capital Corp می‌فروشد.

صبح روز پنجشنبه گزارش‌هایی منتشر شد مبنی بر اینکه سرویس رسانه‌های اجتماعی که تحت Meta Platforms Inc کار می‌کند، فناوری موجود استیبل کوین Diem خود را به منظور بازپرداخت سرمایه‌گذاران اولیه خود به فروش خواهد رساند. منابع ناشناس به وال‌استریت ژورنال گفتند که بانک کالیفرنیا Silvergate Capital Corp با خرید Diem به مبلغ ۲۰۰ میلیون دلار موافقت کرده است.

Diem (که قبلاً Libra نام داشت) در ژوئن ۲۰۱۹ راه‌اندازی و به عنوان راهی برای کاربران فیسبوک ارائه شد تا بدون نیاز به واسطه‌های شخص ثالث یا تبدیل ارز پیچیده، به صورت یکپارچه در بستر رسانه‌های اجتماعی تراکنش‌های خود را انجام دهند.

از همان ابتدا، توسعه Diem با مشکلاتی مواجه بوده است، هم از منظر مقرراتی و هم به دلیل مخالفت اعضای کنگره با این پروژه و به استناد نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی و ضد انحصار. گروه کاری رئیس‌جمهور در مورد بازارهای مالی این نگرانی‌ها را دوچندان کرد و اظهار داشت که ترکیب یک ناشر استیبل کوین با یک شرکت بزرگ می‌تواند منجر به تمرکز بیش از حد قدرت اقتصادی شود.

مشکلات نظارتی دیم در اکتبر ۲۰۱۹ زمانی که مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک در تلاش برای جلب نظر قانونگذاران در کنار آن، در مقابل کنگره از پروژه دفاع کرد، به اوج رسید. علیرغم اینکه فیسبوک از غول‌های فین‌تک Visa، PayPal، Mastercard و Stripe پشتیبانی می‌کند، رگولاتورها متقاعد نشده بودند که Diem تمام نیازهای نظارتی و انطباق را برآورده کند.

فیسبوک در آخرین تلاش برای رسیدگی به مسائل نظارتی Diem، در ماه مه ۲۰۲۱ بانک Silvergate را برای انتشار استیبل کوین Diem وارد کرد، اقدامی که شرکت امیدوار بود پس از سال‌ها مخالفت به روند نظارتی کمک کند. با این حال، این همکاری در نهایت در رسیدگی به مسائل Diem ناموفق بود.

در ماه‌های اخیر، نظرات در مورد استیبل کوین‌ها متفاوت بوده است. در ماه دسامبر، کمیته بانکداری سنای ایالات متحده یک جلسه استماع در مورد مقررات استیبل کوین برگزار کرد و چندین سناتور نسبت به گنجاندن دارایی‌های رمز ارزی با دلار در اقتصاد تردید داشتند. اخیراً، کنسرسیومی از بانک‌های ایالات متحده یک استیبل کوین جدید USDF را پیشنهاد کردند تا گزینه ایمن‌تر استیبل کوین را برای مصرف‌کنندگان در ایالات متحده ارائه دهد.

در حالی که استیبل کوین Diem برای فیس بوک ناموفق بود، استیبل کوین‌های خصوصی آینده ممکن است شانس بهتری داشته باشند زیرا سیاست‌گذاران بیشتر از ایده دلارهای دیجیتال استقبال می‌کنند.

 

پیشنهاد مطالعه: بررسی نحوه درآمدزایی شرکت‌ها از استیبل کوین

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=49508
دکمه بازگشت به بالا