ایستگاه خبر

تغیر نام فیسبوک به Meta و پشتیبانی از NFT ها

مارک زاکربرگ اعلام کرده است که فیسبوک نام شرکت خود را به Meta تغییر خواهد داد، اگرچه پلتفرم شبکه اجتماعی امضای این شرکت نام فیسبوک را حفظ خواهد کرد. سهام این شرکت قرار است در ۱ دسامبر معاملات خود را تحت عنوان جدید MVRS آغاز کند.

فیسبوک یا Meta؟

در رویداد فیسبوک کانکت، مارک زاکربرگ اعلام کرد که فیسبوک نام شرکت خود را به Meta تغییر می‌دهد که نشان‌دهنده تمرکز زاکربرگ بر متاورس است، و می‌توان آن را به‌عنوان یک دنیای مجازی که «جانشین اینترنت موبایل» در نظر گرفت. زاکربرگ گفته است هدف متاورس این است که احساس کنید واقعاً در کنار شخصی هستید که با او تماس می‌گیرید.

فیسبوک علاوه بر یک نماد جدید، علامت انگشت شست را در دفتر مرکزی خود به علامت بی‌نهایت آبی تغییر داده است. زاکربرگ در مورد تغییر نام گفت: «در حال حاضر، برند ما به قدری با یک محصول مرتبط است که احتمالاً نمی‌تواند نمایانگر همه کارهایی باشد که امروز انجام می‌دهیم، چه رسد به آینده.»

در جریان این نشست، زاکربرگ علاوه بر نمایش یک ویدئوی نمایشی از دنیای مجازی، اطلاعات بیشتری در مورد آنچه متاورس به همراه دارد، اعلام کرد. این شرکت در حال حاضر در حال ساخت و آزمایش یک پلتفرم اجتماعی برای متاورس به نام Horizon است و واقعیت مجازی را برای هدست‌های Oculus خود توسعه داده است. Oculus قرار است در آینده نیز به عنوان یک محصول «Meta» تغییر نام دهد.

زاکربرگ انتظارات خود را در مورد جدول زمانی متاورس اعلام کرد و گفت که احتمالاً تا «اواخر این دهه» وارد بازار تجاری نخواهد شد. او افزود:

من این کار را برای مأموریت حیاتی خود می‌بینم، زیرا این جام مقدس تجربیات آنلاین است.

زاکربرگ همچنین جزئیاتی را در مورد متاورسی که در نظر دارد به اشتراک گذاشت. برنامه‌هایی وجود دارد که به افراد امکان می‌دهد از طریق VR تماس بگیرند و همچنین از برنامه‌هایی مانند Slack و Instagram استفاده کنند. طرح‌های دیگر عبارتند از «اجتماعی‌تر کردن Horizon، امکان جمع‌آوری دوستان» و همچنین طرح‌هایی برای یک بازار مجازی با کالاهای مجازی (یعنی NFT) که کاربران می‌توانند آن‌ها را بخرند، بفروشند و مبادله کنند. در زمینه واقعیت افزوده، فیسبوک قصد دارد ردیابی دست و بدن را به ابزارهای توسعه‌دهنده Spark AR خود ارائه دهد.

 

پیشنهاد مطالعه: توکن غیر قابل تعویض (NFT) چیست؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=48093
دکمه بازگشت به بالا