ایستگاه خبر

داده‌های روی زنجیره نشان می‌دهند که استخر چینی پشت سقوط اخیر بیت کوین است

بیت کوین که یک رمز ارز غیرمتمرکز است، ممکن است قربانی یک تلاش سازمان‌یافته متمرکز برای دامپ قیمت بوده باشد. بنا به داده‌های فراهم شده توسط CryptoQuant که یک شرکت تحلیل بلاک چین واقع در کره جنوبی است، ماینر‌های بیت کوین در شرکت استخراج چینی F2pool شروع به فروش گسترده‌ای کردند که باعث سقوط بیت کوین در کمتر از ۲۴ ساعت شدند. نرخ مبادله بیت کوین در جریان این سقوط حدود ۲۰ درصد افت کرد.

وقتی که بیت کوین در اوایل جمعه شروع به پایین رفتن کرد، مدیرعامل CryptoQuant یک مجموعه از هشدار‌های نزولی را لیست کرد. بر طبق داده‌هایی که او فراهم کرده است، شاخص وضعیت ماینر‌ها به بالای ۲.۵ رفته است و این نشان دهنده افزایش بیت کوین‌هایی است که ماینر‌ها از کیف پول‌های خود انتقال داده‌اند. در عین حال، ورود بیت کوین به صرافی‌ها افزایش یافته است و داده‌ها نشان می‌دهند که F2pool واریز کننده اصلی بوده است.

ماینر‌ها معمولا مقداری از بیت کوین‌های خود را می‌فروشند تا هزینه‌هایی مانند برق را پوشش دهند. اکثر آنها بیشتر بیت کوین‌های خود را نگه می‌دارند و همین امر، ورود بیت کوین به بازار خرده‌فروشی را محدود می‌کند. به عنوان مثال، اگر ماینر‌ها علیرغم تقاضای بالاتر، بیت کوین کمتری را وارد بازار کنند، قیمت این دارایی افزایش پیدا خواهد کرد. به طور مشابه، اگر ماینر‌ها شروع به فروش بیت کوین بیشتر در بازار آزاد کنند، عرضه از تقاضا پیشی می‌گیرد و قیمت این رمز ارز پایین می‌آید.

البته هنوز مشخص نیست که چرا F2Pool تصمیم به دامپ بیت کوین گرفته است. این استخر تاثیر زیادی بر فضای استخراج بیت کوین دارد، و CryptoQuant چنین نتیجه گرفته که اقدامات این استخر عامل اصلی دامپ بیت کوین از حدود ۳۵ هزار دلار به حدود ۲۸ هزار دلار در عرض کمتر از ۲۴ ساعت بوده است.

البته بیت کوین مدت زیادی زیر ۳۰ هزار دلار نبود و تریدر‌ها و سرمایه‌گذار‌ها فورا شروع به خرید آن کردند و قیمت را دوباره به بالای محدوده ذکر شده رساندند. این نشان از چشم‌انداز مثبتی است که به نسبت بیت کوین وجود دارد و همین عامل هم باعث شد که در ماه مارس قیمت با حمایتی قوی مواجه شد و بیت کوین حرکت صعودی خود را آغاز کند.

به عنوان مثال می‌توان به خرید این هفته GrayScale اشاره کرد. این سازمان سرمایه‌گذاری این هفته نیز زمانی که بیت کوین در حال پایین رفتن بود حدود ۶۰۰ میلیون دلار بیت کوین خرید. این نشان می‌دهد که حمایتی باورنکردنی در آستانه ۳۰ تا ۳۵ هزار دلار برای بیت کوین وجود دارد، حمایتی که مانع از سقوط بیت کوین می‌شود. البته بیت کوین قابل پیش‌بینی نیست و در بسیاری از مواقع، حرکت‌هایی عجیب را از این رمز ارز شاهد بوده‌ایم.

Source

https://coiniran.com/?p=43352
دکمه بازگشت به بالا