ایستگاه خبر

شرکت ارنست اند یانگ ژاپن با راه‌اندازی بلاک‌چین به جنگ محصولات تقلبی می‌رود

شعبه شرکت خدمات حرفه‌ای ارنست اند یانگ (EY) در ژاپن اعلام کرده که به دنبال راه‌اندازی سامانه‌ای مبتنی بر بلاک‌چین برای رهگیری میوه و ساکی (نوشیدنی محبوب ژاپنی‌ها) است تا مانع از فروش محصولات تقلبی و فاقد اصالت به مصرف‌کنندگان شود.

بنابر گزارش پایگاه خبری نیکی ژاپن، قرار است پس از فروکش کردن موج شیوع ویروس کرونا و حکمفرما شدن آرامش بر بازارهای جهانی، بلاک‌چین EY با نام SAKE Blockchain راه‌اندازی شود.

آن‌طور که از شواهد پیداست EY بازارهای هنگ کنگ و سنگاپور را نشانه رفته؛ بازارهایی که پیشتر آغوش خود را به روی فناوری دفاترکل توزیع‌شده باز کرده‌اند.

پروژه‌ی SAKE Blockchain در حالی کلید زده می‌شود که صادرات میوه و ساکی از مبدا ژاپن، روندی فزاینده داشته و تقاضای جهانی برای این نوشیدنی فرح‌بخش ژاپنی با افزایشی ۵.۳ درصدی به ۲۲۳ میلیون دلار در سال ۲۰۱۹ بالغ شده است؛ در این میان، صادرات میوه‌ نیز از ژاپن رشدی سه برابری را طی دهه‌ی اخیر تجربه کرده است.

قرار است از این بلاک‌چین برای رهگیری و ثبت دقیق اطلاعات در سرتاسر زنجیره تامین محصولات ژاپنی استفاده شود؛ اطلاعات حساسی که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به مبدا تولید محصولات و مسیرهای حمل‌ونقل آن‌ها اشاره کرد.

Source

https://coiniran.com/?p=37739
دکمه بازگشت به بالا