ایستگاه خبر

Exxon با ضایعات گاز طبیعی بیت‌کوین استخراج می‌کند!

شرکت Exxon که بزرگترین تولیدکننده‌ی نفت خام در آمریکا محسوب می‌شود، درحال آزمایش طرحی است که از ضایعات گازطبیعی داکوتای شمالی برای استخراج رمز ارزهای اثبات کار (PoW) مانند بیت‌کوین استفاده کند. این برنامه‌ی آزمایشی بامشارکت شرکت Crusoe Energy Systems, Inc اجرایی خواهد شد.

فرصتی ایده‌آل برای استخراج بیت‌کوین

در این طرح مشترک، دو شرکت Exxon و Crusoe Energy Systems از ضایعات گاز طبیعی که درحالت عادی سوزانده و هدر می‌شوند، برای تامین انرژی موردنیاز ماینرهای بیت‌کوین بهره‌ خواهند برد. از آنجا که این انرژی به‌ هرصورت هدر رفته و مصرف خواهد شد، می‌توان راهکار فوق را یک روش دوست‌دار محیط زیست برای استخراج بیت‌کوین یا «استخراج سبز» نامید.

این پروژه از ابتدای ژانویه‌ی ۲۰۲۱ فعالیت خود را شروع نموده و ماهانه تقریبا ۵۱۰ هزار مترمکعب گاز طبیعی استفاده کرده است. این حجم از ضایعات گاز نتیجه‌ی تعداد لوله‌های ناکافی موجود در خطوط انتقال انرژی است.

این طرح از فرآیندی تشکیل شده است که طی آن گاز طبیعی از چاه نفت Bakken به ژنراتورهای متحرک میزبان ماینرهای بیت‌کوین منتقل می‌شود. طبق منابع موجود، پروژه‌های مشابهی در سایر مناطق جهان ازقبیل آلاسکا، نیجریه، آرژانتین، آلمان و گیانا درحال اجراست.

یکی از سرمایه‌گذاران شرکت Crusoe برادران Winklevoss هستند که از بنیان‌گذاران صرافی‌ Gemini و موسسات مالی Bain Capital و Valor Equity Partners می‌باشند. شرکت Crusoe مجری ۱۱ پروژه‌ی دیگر در ایالت داکوتای شمالی است.

سخنگوی شرکت Exxon در این‌ خصوص اظهار داشت:

«ما پیوسته درحال بررسی فناوری‌های پیشگام برای کاهش پدیده‌ی Flaring (هدر شدن نفت/گاز) در مجموعه‌ی خود هستیم. براساس درخواست بانک جهانی این رخداد تا پایان سال ۲۰۳۰ کاملا برطرف خواهد شد.»

آمریکا درحال حاضر میزبان بیشترین ماینرهای بیت‌کوین در دنیا است.

پیشنهاد مطالعه: الگوریتم اثبات انجام کار در مقابل اثبات سهام، براستی کدامیک مناسب‌تر است

Source

https://coiniran.com/?p=50374
دکمه بازگشت به بالا