ایستگاه خبر

مسعود داوری: مفهومی به نام «تعرفه صادراتی» در تعرفه‌های مصوب وزارت نیرو وجود ندارد

مسعود داوری نژاد رئیس هیئت‌مدیره شرکت خدمات انفورماتیک در گزارشی به نقد سیاست‌های وزارت نیرو و نهادهای مرتبط در رابطه با فعالیت‌های مرتبط با استخراج رمز ارزها پرداخته است.

به نقل از خبرگزاری راه پرداخت، داوری با اشاره به این‌که مفهومی به نام «تعرفه صادراتی» در تعرفه‌های مصوب وزارت نیرو وجود ندارد، افزود:

تعرفه برق صادراتی اشاره‌ای به تعدادی قرارداد مبادله برق با کشورهای هم‌جوار دارد که هرکدام نرخ‌های متفاوتی داشته و تنها برای تسویه‌حساب دوره‌ای از آنان استفاده می‌شود که در مواقع اوج مصرف از شبکه یکدیگر استفاده می‌کنند و حجم اندکی از مصرف داخلی هر طرف را شامل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در تعیین تعرفه برای صنایع آلومینیوم و ریخته‌گری که بسیار پرمصرف می‌باشند با پتروشیمی که درآمد ارزی فوق‌العاده‌ای دارد و پرمصرف هم است تفاوتی دیده نمی‌شود به انتقاد از رفتار تبعیض‌آمیز نهادهای مسئول با این صنعت سودآور و نوپا پرداخته است.

شایان‌ذکر است که داوری با تأکید بر این‌که رفتار تبعیض‌آمیز با صنایع، زمینه‌های تضعیف و فاسدشدن آن را فراهم می‌کند، پیشنهاد‌هایی را برای تنظیم هرچه بهتر مقررات قانونی برای این صنعت ارائه کرده است.

Source

https://coiniran.com/?p=31003
دکمه بازگشت به بالا