ایستگاه خبر

صرافی رمزارز EXMO شش درصد از رمزارزهای خود را در حمله روز دوشنبه از دست داد

طبق برآورد‌های صرافی رمزارز EXMO، رمزارز‌های سرقت شده در حمله روز دوشنبه معادل با ۶ درصد دارایی‌های رمزارزی این صرافی بوده است.

بنا بر گزارش خبرگزاری Coindesk، روز دوشنبه، صرافی رمزارز EXMO مورد نفوذ امنیتی قرار گرفت و ۶ درصد از رمزارز‌های خود را به مهاجم واگذار کرده است. ارزش دلاری رمزارز‌های سرقت شده هنوز دقیقا محاسبه نشده است.

این صرافی مستقر در لندن، پس از تحلیل گزارش سرور‌های آسیب‌ دیده، اظهار داشته که این مهاجم به برخی از کلید‌های خصوصی دسترسی داشته و سعی دارند چگونگی این امر را متوجه شوند.

|بیشتر بخوانیم: روش های رایج کلاهبرداری (اسکم) در حوزه رمزارز و بلاکچین، بخش اول

بیتکوین، XRP، تتر، اتر و اتریوم کلاسیک از جمله رمزارز‌های سرقت شده هستند. تمام این رمزارزها در سرورهای مجزای مخصوص به خود نگه‌داری می‌شدند. صرافی EXMO از ۵۷ رمزارز مختلف پشتیبانی می‌کند.

بخش عمده دارایی‌های سرقتی به یک آدرس ارسال شده که اخیرا ۳۰۶.۹۹ عدد بیتکوین را با ارزش بیش از ۷ میلیون دلار، دریافت کرده است. این صرافی گفته است که با صرافی رمزارز Poloniex تماس گرفته و از آن‌‌ها خواسته تا این حساب را مسدود کنند. آن‌ها همچنین این حمله هکری را به پلیس لندن گزارش داده‌اند.

این صرافی همچنین از شرکت‌های CipherTrace، Chainalysis و Crystal درخواست کرده است تا آدرس‌های متصل به وجوه سرقتی را ردیابی و نشانه‌گذاری کنند تا این سارق نتواند این رمزارز‌ها را در صرافی‌ها بفروشد.

البته مشکلی برای سرورهای عملیات این صرافی به وجود نیامده و مهاجم به اطلاعات تراکنش‌ها و داده‌‌های مشتریان دست نیافته است. این صرافی امیدوار است تا ظرف چند روز آینده، عملیات سپرده و برداشت را دوباره از سر گیرد.

||بیشتر بخوانیم: روش های رایج کلاهبرداری (اسکم) در حوزه رمزارز و بلاکچین، بخش دوم

https://coiniran.com/?p=42731
دکمه بازگشت به بالا