ایستگاه خبر

۹ سال حبس برای کلاهبردار ۱۰ میلیون دلار بیت کوین

یکی از مهندسان سابق مایکروسافت پس از اینکه به جرم کلاهبرداری ۱۰ میلیون دلاری از کارفرمای خود مقصر شناخته شد، به ۹ سال زندان محکوم شد. Internal Revenue Service افشا کرده است که او اولین فردی است که در یک پروندهٔ مربوط به بیت کوین محاکمه می‌شود.

Volodymyr Kwashuk در آگوست ۲۰۱۶ به مایکروسافت پیوست و عضوی از تیمی بود که پلت‌فرم آنلاین فروش جزئی کمپانی را تست و بررسی می‌کردند. بنابه وزارت دادگستری Kwashuk از دسترسی‌اش برای تست این پلت‌فرم سوءاستفاده کرده و اقدام به سرقت ذخیره ارزش ارزها (CSV) همچون کارت‌های هدیهٔ دیجیتال با ارزش ۱۰ میلیون دلار کرده است. او پس از افشا شدن جرمش در ژوئن ۲۰۱۸ اخراج شد.

این فرد ۲۵سالهٔ اوکراینی ۹ سال دیگر هم در زندان به سر خواهد برد. کواشوک که ساکن واشنگن است، در پی دادرسی پنج روزهٔ هیئت منصفه محکوم شد و دادگاه منطقه سیاتل حکم مجرم را به او داد. در فوریه سال جاری، کواشوک به ۱۸ جرم فدرال محکوم شد. این موارد شامل شش فقره پولشویی، دو فقره سرقت هویت، و دسترسی به دستگاه و رایانهٔ محافظت‌شده برای پیشبرد کلاهبرداری بود.

دادگاه همچنین کواشوک را به اتهام تشکیل دو اظهارنامهٔ مالیاتی دروغین مقصر شناخت. همانطور که نمایندهٔ ویژهٔ IRS فاش کرد، این اولین باری است که ایالات متحده فردی را به جرم کلاهبرداری رمزارز در رابطه با مالیات به زندان محکوم می‌کند.

 

 Source

https://coiniran.com/?p=41976
دکمه بازگشت به بالا