ایستگاه خبر

همکاری کارشناس دارک وب یوروپل با صرافی بایننس

کارشناس امنیت دارک وب یوروپل برای رهبری تیم تحقیقات داخلی و خارجی و محافظت از سرمایه‌‌ی کاربران بایننس به این صرافی ملحق شد.

اتحاد دارک وب و وب ۳.۰

بایننس که بزرگترین ارائه‌دهنده‌ی زیرساخت‌های رمز ارز و شبکه‌ی بلاک‌چین در جهان است اقدام به استخدام Nils Anderson Roëd، کارشناس دارک وب یوروپل، نموده است. این همکاری جدیدترین اقدام بایننس در راستای استخدام کارشناسان عالی‌رتبه برای کنترل مخالفت‌های متعدد سازمان‌های تنظیم‌کننده‌ی جهانی است. Roëd مسئولیت جدید خود را این‌گونه توصیف می‌کند:

«من می‌خوام با رهبری تحقیقات داخلی و خارجی، بایننس را به بستر امن‌تری برای سرمایه‌گذاری و فعالیت کاربران تبدیل کنم. به‌علاوه با سازمان‌های اعمال قانون درخصوص پیشبرد این تحقیقات تعامل داشته باشم.»

وی معتقد است که مشارکت بخش خصوصی و عمومی به امنیت بیشتر صنعت رمزنگاری منجر خواهد شد. در تیم کارشناسان امنیتی بایننس به‌علاوه‌ی Roëd افراد برجسته‌ی دیگری مانند Aron Akbiyikian، کاراگاه اسبق جرم‌شناسی رسانه‌های دیجیتالی، نیز وجود دارند.

همکاری کارشناس دارک وب یوروپل با صرافی بایننس

سوابق شغلی Roëd

وی پیش‌تر رهبری چندین پروژه‌ی امنیتی ویژه را عهده‌دار بوده است. از سوابق کاری گذشته‌ی وی می‌توان به رهبری واحد دارک وب پلیس ملی هلند و همچنین عملیات Gravesac/Bayonet اشاره نمود که به انهدام Hansa Market و Alphabay انجامید.

عملیات Gravesac/Bayonet اطلاعات خاصی را درخصوص معاملات غیرقانونی افشا نمود که به سایر آژانس‌های اعمال قانون برای دستگیری مجرمان فضای رمزنگاری کمک شایانی کرد.

نظر Roëd درمورد جرائم صنعت رمزنگاری

تجربیات گذشته‌ی Roëd رویکرد وسیعی برای مبارزه با جرائم کریپتو به وی ارائه نموده است. وی باور دارد که کل شبکه‌ی مورد استفاده‌ی مجرمان به بررسی و نظارت نیاز داشته و دستگیری آنها به‌تنهایی برطرف کننده‌ی مشکلات این زمینه نخواهد بود.

به‌نظر وی لازم است تا امنیت فضای رمزنگاری برای افراد بی‌گناهی که فعالیت مثبتی در این حوزه‌ دارند، تامین شده و امیدوار است برای مبارزه با خلافکاران، همکاری‌های بین‌المللی بین فعالان این صنعت و سازمان‌های اعمال قانون صورت گیرد.

پیشنهاد مطالعه: مروری بر مرورگر جدید Tor ، دارک وب (Dark web) و دیپ وب (Deep web)

Source

https://coiniran.com/?p=47568
دکمه بازگشت به بالا