ایستگاه خبر

موسسه‌ی مدیریت دارایی اروپایی Amundi در NFTها سرمایه‌گذاری خواهد کرد

موسسه‌ی مدیریت دارایی بزرگ فرانسوی Amundi قصد حضور در بازار توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) و امکان سرمایه‌گذاری مشتریان خود در آنها را دارد. Amundi درحال حاضر بزرگترین موسسه‌ی مدیریت دارایی اروپا است و بیش از ۲ تریلیون دلار از انواع دارایی‌ها را دراختیار دارد. در بخشی از بیانیه‌ی این موسسه‌ آمده است:

«باید بپذیریم که NFTها سرانجام به دارایی‌هایی بدل خواهند شد که قابلیت سرمایه‌گذاری را خواهند داشت.»

باآنکه هنوز مشخص نیست این موسسه از چه راهی می‌خواهد در این حوزه حضور یابد، اما به‌نظر می‌رسد یکی از آنها سرمایه‌گذاری در شرکت‌هایی باشد که مستقیما با این کلاس از دارایی‌ها در ارتباط هستند.

Vincent Mortier، مدیر ارشد بخش سرمایه‌گذاری این موسسه‌ی فرانسوی، در مصاحبه‌ی خود با روزنامه‌ی Financial News از احتمال وجود یک صندوق سرمایه‌گذاری انحصاری NFTها برای مشتریان خبر داد.

دلیل محبوبیت NFTها چیست؟

داده‌هایی که از سوی DappRadar ارائه شده‌اند حاکی از رونق سرشار بازار NFTها در سال گذشته داشته، به‌طوری که حجم معاملاتی آنها در سال ۲۰۲۱ بیش از ۲۳ میلیارد دلار برآورد شده است.

Mortier به روزنامه‌ی Financial News خاطرنشان کرد که هنرهای دیجیتال و کلکسیون‌ها از موفق‌ترین بخش‌های حوزه‌ی NFT بوده‌اند. وی افزود:

«بانظر به‌اینکه درحال حاضر برخی از هنرمندان تمرکز خود را تنها بر NFTها منعطف کرده‌اند، می‌توان گفت که این حوزه‌ی خوبی برای سرمایه‌گذاری خواهد بود.»

Kevin O’Leary، یکی از موفق‌ترین تجار کانادایی، معتقد است که NFTها درمقایسه با بیت‌کوین از بازار سرمایه‌گذاری بهتر و پویاتری برخوردار خواهند شد.

طبق گزارش‌های موجود، موسسه‌ی Amundi همچنان موضع خود را درخصوص رمز ارزها حفظ کرده و علی‌رغم تصمیم جدیدش برای حضور در بازار NFTها همچنان مشتریان خود را از نوسانات بالای بازار کریپتو آگاه ساخته و آنها را دارایی‌هایی فاقد ارزش ذاتی می‌خواند.

پیشنهاد مطالعه: بازاریابی NFT: راهنمای گام به گام فروش NFT در بازارهای مختلف

Source

https://coiniran.com/?p=49844
دکمه بازگشت به بالا