ایستگاه خبر

راه‌اندازی طرح کنترل کانتینر مبتنی بر بلاکچین در شلوغ‌ترین بندر اروپا، بندر روتردام

بر طبق گزارشی از btcmanager، بندر روتردام یک طرح مبتنی بر بلاکچین را راه اندازی کرده است تا بدون نیاز به استفاده از پین کد، فرآیند‌های کنترل کانتینر، مطمئن‌تر و با کارایی بیشتری انجام شوند.

بندر روتردام، بزرگترین و شلوغ ترین بندر در اروپا، در تلاش برای کاهش احتمال کلاهبرداری ، اظهار داشت که اقدام به راه اندازی یک برنامه کنترل کانتینر مبتنی بر بلاکچین می‌کند. طبق گفته مقامات، با این فناوری، به میزان قابل توجهی پتانسیل کمتری برای وقوع کلاهبرداری نسبت به روش تأیید مبتنی پین کد وجود دارد. انتظار می رود که این طرح سه ماه طول بکشد و برخی از بزرگترین ذینفعان در صنعت دریایی از جمله Ocean Network Express ، CMA CGM ، Hapag-Lloyd ، MSC و Hutchison Port را درگیر کند. این بندر بعد از بندر دوبی، رتبه یازدهم را در بزرگترین بنادر جهان داراست.

مدیریت مجموعه وسیعی از کانتینر‌ها، فرآیند بسیار پیچیده‌ی دارد و نیاز به هماهنگی و ارتباط نزدیک بین شرکت‌های کشتیرانی، شرکت‌های حمل بار و پایانه‌ها دارد. وجود هم افزایی بالا در بین این بازیگران برای اطمینان از آزاد سازی مطمئن بار ضروری است. طرح پیشنهادی مبتنی بر فناوری بلاکچین، راه هایی را برای بهبود قابلیت اطمینان فرایند آزادسازی بار در سراسر زنجیره، از شرکت حمل و نقل گرفته تا مصرف کننده نهایی، کشف خواهد کرد.

این طرح، حقوق آزادسازی را از یک پین کد به یک توکن دیجیتال انتقال می‌دهد. با این کار عملیات بندر، کاراتر، سریع‌تر، مطمئن‌تر انجام می‌گیرد. با این توکن‌ها و فناوری بلاکچین از سرقت مجوز‌ها در طول مسیر جلوگیری می‌شود. در خبری مشابه از همین خبرگزاری، در تاریخ ۲۷ ماه می اعلام شد که بزرگترین شرکت خصوصی اداره بندر در هند، برای بهینه سازی عملیات بندر و بهبود مدیریت زنجیره تأمین، با پلت فرم تدارکات (لجستیک) کانتینر مبتنی بربلاکچین، TradeLens، مشارکت کرده است.

https://coiniran.com/?p=40000
دکمه بازگشت به بالا