ایستگاه خبر

طرح قانون‌گذاری یوروی دیجیتال ازسوی کمیسیون مالی اروپا اعلام شد

طبق گزارش نشریه‌ی Politico، کمیسیون اروپا (EC) مشغول تنظیم لایحه‌ای برای قانون‌گذاری یوروی دیجیتال است. این لایحه از بانک مرکزی اروپا (ECB) برای طراحی و پیاده‌سازی بخش فنی این پروژه که از اکتبر ۲۰۲۱ آغاز شده است، حمایت خواهد کرد.

این نهاد اجرایی که در بروکسل بلژیک مستقر است، قصد دارد تا پیش‌نویس این لایحه را در ابتدای سال آینده‌ی میلادی ارائه کند و یک نظرسنجی عمومی درخصوص آن به‌عمل آورد. بانک مرکزی اروپا در سال ۲۰۲۰ طی یک همه‌پرسی متوجه شد که شهروندان اروپا نگرانی و توجه خاصی نسبت به حفظ حریم مالی خود دارند. کمیسیون اروپا می‌خواهد تا بر جوانب کاربردی یوروی دیجیتال ازقبیل استفاده‌ی روزمره‌ی آن در امور پرداختی تمرکز نماید.

Mairead McGuinness، عضو هیئت خدمات مالی اتحادیه اروپا، از این طرح قانون‌گذاری در یک کنفرانس فینتک رونمایی کرد.

کمیسیون اروپا موظف است پیش از تبدیل شدن این لایحه به قانون، آن را با دولت‌ها، پارلمان‌ها و نمایندگان قانون‌گذاری هماهنگ کند. ECB درحال آزمایش‌های لازم بر یک نمونه‌ی اولیه‌ از یوروی دیجیتال است تا بتواند آن را تا انتهای سال ۲۰۲۳ تکمیل و عرضه کند.

نهایی کردن پروژه ملزم یک آزمایش میدانی برای سنجش توانایی یوروی دیجیتال در برهم زدن ثبات نظام مالی فعلی خواهد بود. چنانچه مقامات کشورهای اتحادیه اروپا ایجاد این ارز مجازی را ارزشمند بدانند، در سال ۲۰۲۵ شاهد صدور اولین یوروی دیجیتال خواهیم بود.

علی‌رغم آنکه تصمیم‌گیری نهایی دراین زمینه برعهده‌ی کمیسیون حکام بانک مرکزی اروپا خواهد بود، اعضای اصلی اتحادیه اروپا همچون آلمان و فرانسه هم‌اکنون از بانک‌های مرکزی خواسته‌اند تا تمرکز خود را بر توسعه‌ی این استیبل‌کوین قرار دهند.

پیشنهاد مطالعه: DeFi 2.0 چیست و چرا اهمیت دارد؟

Source

https://coiniran.com/?p=49783
دکمه بازگشت به بالا