ایستگاه خبر

رئیس بانک مرکزی اروپا: ارزهای دیجیتالی هیچ ارزشی ندارند!

کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، می‌گوید ارزهای دیجیتالی ارزشی ندارند و باید به گونه‌ای تنظیم شوند که مردم را از آن دور کنند. در عوض، او یک یورو دیجیتال را به‌عنوان ذخیره‌ای امن‌تر معرفی می‌کند.

طبق مقاله بلومبرگ که امروز منتشر شد، لاگارد در تلویزیون هلند گفت که نگران مردم عادی است که ممکن است پس‌اندازهای زندگی خود را در طبقه دارایی‌های کریپتو سرمایه‌گذاری کنند. او گفت که نگران افرادی است که:

درکی از خطرات ندارند، همه چیز را از دست خواهند داد و به شدت ناامید خواهند شد، به همین دلیل است که من معتقدم ارزهای دیجیتال باید تنظیم شوند.

لاگارد به خاطر بدبینی‌اش به ارزهای دیجیتال شناخته شده است و در سال‌های اخیر اظهارات تحقیرآمیزی درباره این فضا داشته و اصلاً موضع خود را تغییر نداده است. برخلاف جانت یلن، وزیر خزانه‌داری ایالات متحده، که اظهارات وی بیان می کرد که از فرمان اجرایی بایدن در مورد ارزهای دیجیتال به‌عنوان «نوآوری مسئولانه» حمایت می‌کند.

لاگارد در تلویزیون هلند اظهارات زیر را بیان کرد:

ارزیابی بسیار فروتنانه من این است که آن‌ها هیچ ارزشی ندارند، بر اساس هیچ بنا شده‌اند، هیچ دارایی اساسی وجود ندارد که به عنوان لنگر ایمنی عمل کند.

او افزود:

روزی که ارز دیجیتال بانک مرکزی را راه‌اندازی کنیم، هر یورو دیجیتالی را تضمین می‌کنم—بنابراین بانک مرکزی پشت آن خواهد بود و فکر می‌کنم با بسیاری از این موارد بسیار متفاوت است.

آیا ارزهای دیجیتالی واقعاً بی‌ارزش‌اند؟

لاگارد مدام تکرار می‌کند که کریپتو و بیت کوین هیچ ارزشی ندارند. او می‌گوید که اگر ارزششان زیر سؤال رود، هیچ چیز زیربنایی برای آن‌ها وجود ندارد که بتواند به عنوان پشتوانه عمل کند.

بیت کوین، حداقل، به هیچ وجه شبیه ارز فیات نیست. بیت کوین نیازی به پشتیبان ندارد زیرا یک کد غیرقابل هک است که تضمین می‌کند تنها ۲۱ میلیون بیت کوین استخراج می‌شود و اطمینان می‌دهد که انتشار بیت‌کوین‌های جدید فقط همان‌طور که در کد ذکر شده است خواهد بود.

یورو، که او در نقش خود به عنوان رئیس بانک مرکزی اروپا مدافع نهایی آن است، توسط بانک دستکاری می‌شود، به طوری که هر زمان که لازم باشد یورو بیشتری چاپ می‌شود.

با چاپ بیشتر یورو، ارزش پول کاهش می‌یابد و قدرت خرید مردم عادی که آن را در اختیار دارند،کاهش می‌یابد.

لاگارد در ترویج آینده ارزهای دیجیتالی جدید بانک مرکزی یورو (CBDC) در ۴ سال آینده پرهیاهو عمل کرده است و با افتخار می‌گوید که بانک مرکزی پشت آن خواهد بود.

CBDC یک فناوری تغییردهنده بازی است که آخرین بقایای آزادی را به طور کامل از بین می‌برد. چین پیشاپیش در حال اجرای CBDC خود است تا شهروندانش را کاملاً کنترل کند.

این کار را با حذف حریم خصوصی انجام می‌شود، با توجه به اینکه بانک مرکزی تمام کیف پول‌ها را به‌صورت جداگانه کنترل می‌کند و می تواند هر شهروند را به‌صورت خرد مدیریت کند.

همچنین هرگونه چک و محدودیت موجود را از دولت‌ها سلب می‌کند و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا هر اندازه که می‌خواهند خرج کنند و اجازه کنترل کامل، نه تنها بر اقتصاد، بلکه بر زندگی افراد را به آن‌ها می‌دهد.

بیت کوین تنها دارایی دیجیتال خصوصی است که توسط دولت‌ها یا نهادهای دیگر قابل دستکاری نیست و به دارندگانش امکان می‌دهد بانک خود باشند و ثروتی را که هیچ بانک مرکزی یا دولتی نمی‌تواند آن را دستکاری کند، در اختیار داشته باشند.

 

پیشنهاد مطالعه: بررسی علت سقوط ارز لونا (LUNA) و اهمیت آن برای صنعت رمز ارز

 

Source

https://coiniran.com/?p=57288
دکمه بازگشت به بالا