ایستگاه خبر

رقابت بانک مرکزی اروپا (ECB) و شرکت‌های خصوصی برای صدور یوروی دیجیتال

بانک مرکزی اروپا (ECB) مدعی شد از توانایی بهتری برای حفاظت حریم شخصی کاربران درخصوص صدور نسخه‌ی دیجیتالی یورو برخوردار است. Fabio Panetta، عضو هیئت اجرایی این بانک، اظهار داشت که ECB هیچ علاقه‌ای به ذخیره‌، مدیریت، پردازش و فروش داده‌های کاربران خود برای مقاصد تجاری ندارد.

مطالعه‌ی جدیدی که توسط بانک مرکزی اروپا انجام شد بیانگر آن است که مسائل امنیتی و حریم شخصی دغدغه‌ی اصلی شهروندان اروپا در استفاده از یوروی دیجیتال است. Panetta بیان داشت: «برخلاف شرکت‌های خصوصی، بانک مرکزی اروپا حافظ حریم شخصی کاربران در پرداخت‌های دیجیتالی خواهد بود.»

وی خاطرنشان کرد که مدیریت اطلاعات خصوصی افراد توسط یک نهاد دولتی، مانند بانک‌ها، تقویت‌کننده‌ی احساس امنیت افراد است.

این عضو هیئت اجرایی ECB افزود: «ما می‌توانیم با روش‌های متعددی از اطلاعات محرمانه‌ی کاربران محافظت کرده و همزمان از تراکنش‌های غیرقانونی نیز ممانعت به‌عمل آوریم. این گروه از تراکنش‌ها شامل پول‌شویی، تامین مالی تروریسم و فرار مالیاتی هستند.»

وی در خصوص اینکه آیا ECB رمز ارزها یا سایر ارزهای دیجیتال بانک مرکزی را تهدیدی به‌شمار می‌آورد، گفت: «تنها یک تهدید بالقوه در این زمینه وجود دارد و آن صدور یک استیبل‌کوین جهانی است که دیدگاه همه را نسبت به سازوکار ابزارهای دیجیتالی دگرگون می‌سازد.»

Christine Lagarde، ریاست بانک مرکزی اروپا، با بیان اینکه آزمایش‌های اولیه‌ی فناوری دفترکل توزیع‌شده درحال انجام است از عرضه‌ی احتمالی یوروی دیجیتال در اواسط دهه‌ی پیش‌رو خبر داد.

پیشنهاد مطالعه: چگونه از آربیتراژ ارز پول درآوریم؟ آربیتراژ به زبان ساده

Source

https://coiniran.com/?p=46178
دکمه بازگشت به بالا