ایستگاه خبر

هکر اویلر فایننس 102 میلیون دلار از وجوه مسروقه را بازگرداند

هکر اویلر فایننس (Euler Finance) در یک اقدام ناباورانه 51000 اتر (ETH) را به این پروتکل وام‌دهی DeFi برگردانده است.

به گفته BlockSec، شرکت امنیتی بلاکچینی که با اویلر لبز کار می‌کند، هکر 7737 اتر دیگر را نیز برگردانده است که مجموع وجوه برگشتی را به 58737 اتر می‌رساند. در مجموع، اویلر با نرخ فعلی حدود 102 میلیون دلار ار وجوه مسروقه را پس گرفته است.

این یک پیشرفت قابل توجه پس از هک اویلر در 13 مارس (22 اسفند) 2023 است. این هک یکی از بزرگترین حملات وام فلش در تاریخ DeFi بود که منجر به ضرری 197 میلیون دلاری شد.

مهاجم از باگ قرارداد هوشمند پروتکل سوءاستفاده کرد و بیش از 197 میلیون دلار از دارایی‌های رمزارزی را به سرقت برد. وجوه دزدیده شده شامل 8.7 میلیون دلار توکن دای (DAI)، 19 میلیون دلار رپد بیت کوین (wBTC)، 34 میلیون دلار در USD Coin (USDC) و حدود 136 میلیون دلار اتر استیک‌شده (stETH) بود.

اویلر لبز، توسعه‌دهنده پروتکل، از زمان این حمله با متخصصان امنیتی و مجریان قانون برای ردیابی هکر و بازیابی وجوه همکاری می‌کرده است. این تیم همچنین برای هر گونه اطلاعاتی که می‌تواند منجر به بازگرداندن وجوه شود، جایزه 1 میلیون دلاری ارائه کرد.

اعلان جنگ هکرها به یکدیگر؟

برای افزودن بیشتر به این درام، صاحب کیف پولی که گفته می شود حاوی 10 میلیون DAI دزدیده شده از اویلر است، پیامی را ارسال کرد که نشان می داد در ازای 10 درصد جایزه‌ای که اویلر قبلا ارائه کرده بود، مایل است اطلاعات دقیقی درباره هکر اویلر ارائه دهند.

به نظر می‌رسد هکرها به یکدیگر اعلان جنگ کرده‌اند. این پیام به سرعت با متنی از یک کیف پول دیگر که با هک اویلر در ارتباط بود همراه شد، و در آن شخصی که خود را «هکر شماره سه اویلر» معرفی می‌کرد، با ارائه یک آدرس ایمیل از اویلر خواست با او تماس بگیرد.

هنوز مشخص نیست که آیا اولین هکر اویلر فایننس به صورت داوطلبانه تصمیم به بازگرداندن وجوه گرفته یا تحت فشار بوده است. با این حال، برخی حدس می‌زنند که هکر ممکن است برای جلوگیری از عواقب قانونی با اویلر لبز مذاکره کرده باشد.

 

پیشنهاد مطالعه: حمله‌ وام فلش (Flash Loan Attack) چیست و چطور می‌توان از آن پیشگیری کرد؟

 

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا