ایستگاه خبر

پیشنهاد ممنوعیت تراکنش‌های ناشناس رمز ارز از سوی اتحادیه‌ی اروپا مطرح شد!

در راستای طرح مبارزه با پول‌شویی و تامین مالی تروریسم، اتحادیه‌ی اروپا در پیشنهادی خواستار ممنوعیت اجرای تراکنش‌های ناشناس رمز ارز شده است.

طرح جدید اتحادیه‌ی اروپا که در سه‌شنبه‌ی هفته‌ی گذشته مطرح شد، از چند پیشنهاد برای تقویت مکانیسم نظارتی بر تراکنش‌های مالی از قبیل ایجاد یک کمیته‌ی ۲۵۰ نفری برای بررسی و کنترل موسسات مالی پرخطر و ممنوعیت انتقال مبالغ نقدی بیشتر از ۱۰ هزار یورو (۱۱۸۰۰ دلار)، تشکیل شده است.

براساس این طرح، اتحادیه‌ی اروپا از تراکنش‌هایی که توسط کیف‌پول‌های ناشناس رمز ارز صورت بگیرد ممانعت به‌عمل خوهد آورد. کمیسیون امورمالی اروپا بیان داشت که برخی از نظام‌های مالی مانند بیت‌کوین را باید تحت قوانین تعریف‌شده‌ی نقل و انتقالات عادی بانکی نظارت و کنترل نمود.

Mairead McGuinness، کمیسر خدمات مالی اتحادیه‌ی اروپا، در یک نشست مطبوعاتی اظهار داشت:

«ما نباید برای نظام‌های مالی از قوانین مختلفی استفاده کنیم. قوانین یکپارچه‌ی مالی لازم است بر دارایی‌های دیجیتال نیز اعمال گردند.»

پیشنهاد اخیر باید از سوی پارلمان و شورای اروپایی تائید گردد که پروسه‌ی نسبتا طولانی‌ای خواهد بود. براساس اظهارات اتحادیه‌ی اروپا، این کارگروه جدید ضد پول‌شویی قصد دارد تا در سال ۲۰۲۴ فعالیت خود را آغاز کند.

McGuinness در سخنان خود گفت: «پول‌شویی تهدیدی آشکار برعلیه منافع شهروندان، موسسات‌ دموکراسی و نظام اقتصادی اروپا است. این طرح پیشنهادی می‌تواند تلاش‌های ما را برای ممنوعیت و پاک‌سازی جریان‌های مالی نامشروع در نظام مالی، تقویت نماید.»

پیشنهاد مطالعه: کشورهای مختلف برای جلوگیری از کلاهبرداری‌های حوزه رمز ارز چه قوانینی دارند؟

Source

https://coiniran.com/?p=46677
دکمه بازگشت به بالا