ایستگاه خبر

تعویق را‌ی‌گیری درخصوص قانون‌گذاری رمز ارزها ازسوی پارلمان اتحادیه‌ی اروپا

پارلمان اتحادیه‌ی اروپا رای‌گیری درخصوص پیش‌نویس قانون‌گذاری بازار دارایی‌های دیجیتال را به‌تعویق انداخت. این تصمیم درپی دریافت واکنش عمومی منفی نسبت به یکی از مفاد این طرح اتخاذ شده است.

این طرح برای ۲۸‌ام فوریه برنامه‌ریزی شده بود

این طرح درتلاش است تا شرکت‌های رمز ارز را از ارائه‌ی خدمات مرتبط با مکانیسم اجماع اثبات کار (PoW) بازدارد. درحال حاضر دو دارایی برتر بازار، بیت‌کوین و اتریوم، از این مکانیسم برای تایید بلاک‌های موجود در زنجیره استفاده می‌کنند.

این ممنوعیت برمبنای اتلاف انرژی مکانیسم PoW استوار بوده که اتحادیه‌ی اروپا را از تحقق اهداف تعیین‌شده توسط عهدنامه‌ی پاریس باز می‌دارد. Stefan Berger، یکی از نمایندگان این پارلمان و مسئول نگارش این طرح، روز گذشته با انتشار توئیتی گفت:

«رای‌گیری اتحادیه‌ی اروپا درخصوص #MiCA بنابر درخواست من لغو شده و در ۲۸ام فوریه اجرایی نخواهد شد.»

انتشار پیش‌نویس این طرح خشم قابل‌توجهی را ازسوی شهروندان اروپا در رسانه‌های اجتماعی برانگیخت، بنا برنظر آنان این طرح درحکم ممنوعیت رسمی بیت‌کوین خواهد بود.

Berger در توئیت خود اظهار داشت که به‌عنوان فردی که مسئولیت تدوین پیش‌نویس این طرح را عهده‌دار است، لازم می‌دانم که درخصوص آن شفاف‌‌سازی‌های لازم را انجام داده و از هرگونه سوءتعبیر درباره‌ی ممنوعیت بیت‌کوین جلوگیری نمایم.

وی همچنین خاطرنشان کرد که مکانیسم PoW دستخوش تعابیر اشتباهی شده است که وی تلاش خواهد کرد تا با ارائه‌ی یک چهارچوب قانونی صحیح این تنش را رفع نماید.

اتحادیه‌ی اروپا خواهان مکانیسم اثبات سهام است

در پیش‌نویس مذکور به این نکته اشاره شده است که اتحادیه‌ی اروپا خواهان جایگزینی مکانیسم اثبات کار با اثبات سهام (PoS) است. دلیل این امر آن است که راهکارهای PoS انرژی کمتری مصرف کرده و از سهولت مقیاس‌پذیری بالایی برخوردارند.

درحالی که تاییدیه‌ها در مکانیسم‌های اثبات سهام تنها با مالکیت توکن‌ بومی همان شبکه میسر است، در مکانیسم PoW هر کاربری که بتواند توان محاسباتی خود را دراختیار شبکه‌‌ای قرار دهد می‌تواند در دریافت پاداش و رای‌گیری‌ها سهیم باشد. مقیاس‌پذیری بالای شبکه‌های PoS موجب امنیت کمتر آنها نیز خواهد شد، ازسوی دیگر شبکه‌های PoW از امنیت مطلوب‌تری بهره می‌برند، زیرا هزینه‌ی راه‌اندازی و نگهداری آنها بالاتر است.

پیشنهاد مطالعه: تحلیل آنچین هفتگی ارزهای دیجیتال (۴ اسفند) – آیا روند نزولی بازار همچنان ادامه دارد؟

Source

https://coiniran.com/?p=49970
دکمه بازگشت به بالا