ایستگاه خبر

تاکید بر نقش فناوری بلاک چین در گزارش سالانه‌ی اتحادیه‌ی اروپا

اتحادیه‌ی اروپا در گزارشی از فناوری بلاک چین به عنوان بخشی از اقدامات در راستای دیجیتالی‌سازی خدمات اجتماعی یاد کرده است؛ اقداماتی که اتخاذ آن‌ها برای نگاه داشتن اروپا در مسیر همسویی با تغییرات پیش رو، اجتناب‌ناپذیر است.

در گزارش سال ۲۰۲۰ یوروفاند (Eurofound) که یکی از آژانس‌های زیرمجموعه‌ی اتحادیه‌ی اروپاست، آمده است:

در بخش خدمات اجتماعی، بهره‌گیری از فناوری بلاک چین در  حال طی مراحل آغازین پذیرش در قسمت خدمات درمانی و مراقبت‌های اجتماعی است. در این قسمت‌ها می‌توان از بلاک چین برای پرداخت نقدی مزایا و نظارت بر واریز مستمری‌های بازنشستگی استفاده کرد.

این گزارش با تاکید بر مزایای فناوری بلاک چین، خاطرنشان کرده که این فناوری، امنیت را بهبود بخشیده و نیاز به اتکا به یک شخص ثالث معتمد را از میان برمی‌دارد.

در بخش دیگری از این گزارش آمده است:

از دیگر مزایای احتمالی فناوری بلاک چین برای بخش خدمات همگانی می‌توان به ارائه‌ی خدمات بهینه‌تر به آحاد شهروندان، افزایش شفافیت و اعتمادسازی بیشتر برای دولت اشاره کرد. همچنین شناسایی و احراز هویت افراد به کمک بلاک چین می‌تواند برای تخصیص کارآمدتر بودجه و مزایای نقدی مورد استفاده قرار بگیرد.

علاوه بر این، گزارش یادشده با اشاره به اهمیت بلاک چین و یادآوری نوپا بودن این فناوری، تصریح کرده است:

اگرچه فناوری بلاک چین هنوز در آغاز راه قرار دارد و در حال طی مراحل آغازین پذیرش در بخش خدمات اجتماعی است؛ اما ممکن است در آینده‌ای نزدیک به حذف واسطه‌ها، قراردادها یا سامانه‌های اعتبارسنجی بینجامد.

Source

https://coiniran.com/?p=38001
دکمه بازگشت به بالا