ایستگاه خبر

عرضه اتریوم دوباره در حال کاهش است. چرا؟

شبکه اتریوم وارد طولانی‌ترین دوره کاهش تورم توکنی خود از زمان «مرج» شده است. عرضه اتریوم دوباره در حال کاهش است.

کارمزد گس اتریوم در آخر هفته پس از راه‌اندازی توکن ایردراپ جدید افزایش یافت. کاربران برتر شبکه قراردادهای هوشمند عجولانه XEN—توکنی یک پروژه تازه راه‌اندازی شده—را مستقیماً در کیف پول خود به صورت رایگان ضرب کنند. نکته مهم این است که برای انجام این کار مقدار کمی گس هزینه می‌شود.

XEN Crypto، به نشانه راه‌اندازی پروژه و شروع استخراج توکن، قراردادهای خود را در اتریوم مستقر کرد. این پروژه زاییده ذهن مهندس اولیه گوگل و کارآفرین سریال جک لوین است. طبق اطلاعات مندرج در وبسایت، XEN بر اساس اولین اصولی است که توسط ساتوشی ناکاموتو در وایت پیپر بیت کوین آغاز شد. این پروتکل کاملاً زنجیره‌ای و غیرمتمرکز است و نیروهای بازار و تئوری بازی پیرامون پروژه به تنهایی قیمت XEN را در آینده تعیین می‌کند.

دلیل اینکه استخراج XEN مقادیر زیادی گس در اتریوم مصرف می‌کند این است که هر آدرسی در شبکه حق استفاده از XEN را دارد. مقدار توکن‌هایی که هر کاربر دریافت می‌کند بر اساس فرمول پیچیده‌ای است که تعداد افرادی را که قبل از آن‌ها با قرارداد هوشمند تعامل داشته‌اند و مدت زمانی که کاربر مایل است برای دریافت توکن‌های خود منتظر بماند، در نظر می‌گیرد. با گذشت زمان بیشتر از راه‌اندازی و افزایش تعداد افراد، ایجاد XEN به طور فزاینده‌ای دشوار می‌شود و برای دریافت تخصیص کامل توکن‌ها، زمان بیشتری لازم است.

تأثیر سوزاندن اترها

طی ۲۴ ساعت گذشته، استخراج توکن زن (XEN) برای هزینه گس ۱۴۷۰ اتریوم مصرف کرده است—حدود ۴۰ درصد از کل هزینه گس در شبکه اتریوم. در نتیجه، میانگین کارمزد تراکنش اتریوم به طور مداوم بین ۱۵ تا ۳۲ gwei بوده است، که برای بالا بردن مقدار ETH سوزانده شده از طریق تراکنش‌ها به بالاتر از میزان صادر شده برای اعتبارسنجی‌ها در شبکه کافی است. هنگامی که اتریوم سوزانده‌شده بیشتر از پاداشی است که به سهامداران داده می‌شود کل عرضه ETH کاهش می‌یابد.

طبق داده‌های ultrasound.money، از زمان راه اندازی XEN Crypto، عرضه ETH در گردش از ۱۲۰،۵۳۴،۱۸۶ به ۱۲۰،۵۳۱،۰۴۵ کاهش یافته است. با استفاده از گس فعلی، کل عرضه اتریوم ۰.۴۵ درصد در سال یا حدود ۱.۲۵ میلیون توکن ETH کاهش می‌‌یابد. با این حال، بعید است که استخراج XEN بتواند این تقاضا برای استفاده از اتریوم را در دراز مدت حفظ کند. از آنجایی که آن‌‌هایی که XEN را ضرب می‌کنند، قصد دارند توکن‌های خود را به قیمتی بیشتر از هزینه گس صرف‌شده بفروشند، قیمت‌های بالاتر گس باعث ایجاد انگیزه در ضرب این توکن نمی‌شود.

با این حال، از آنجایی که تورم XEN و تعداد آدرس‌ها با گذشت زمان کاهش می‌یابد، در یک بازه زمانی طولانی، ممکن است با قیمت پایین گس، ضرب کردن XEN سودآور باشد. این پروژه احتمالاً نیاز به ارائه موارد استفاده برای XEN دارد تا کاربران اتریوم را علاقه‌‌مند نگه دارد و تقاضا برای توکن را حفظ کند.

انتقال اتریوم به اثبات سهام، با کاهش عمده عرضه ETH همراه بود. قبل از مرج، شبکه اتریوم روزانه حدود ۱۳۰۰۰ اتریوم به عنوان پاداش بلوک برای پردازش تراکنش‌ها و ایمن‌سازی شبکه به استخراج‌کنندگان پرداخت می کرد. اکنون اتریوم از اثبات سهام استفاده می‌کند، پاداش‌هایی که بین اعتبارسنج‌ها توزیع می‌شود، معادل ۱۶۰۰ ETH در روز است که کاهشی نزدیک به ۹۰ درصدی در صدور اتر دارد.

 

پیشنهاد مطالعه: پس از مرج اتریوم چه اتفاقی خواهد افتاد؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=59704
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x