ایستگاه خبر

اجرای هارد فورک شانگهای در مارس 2023: اولویت با برداشت اتریوم‌های استیک شده!

توسعه‌دهندگان اتریوم در جلسۀ 151 خود دربارۀ مسائل مختلفی از جمله هارد فورک بعدی اتریوم موسوم به «شانگهای» گفتگو کردند. آخرین به‌روزرسانی مهم اتریوم که مرج (The Merge) نام داشت تغییرات بنیادین مهمی در این بلاک‌چین اعمال کرد و سازوکار آن را از اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoS) متحول کرد.

ویژگی‌های جدید هارد فورک‌ها با نسخه‌های قبلی سازگاری ندارند، به معنای آنکه کاربران شبکه باید نرم‌افزار نودهای (node) خود را نیز به‌روزرسانی کنند.

توسعه‌دهندگان با اشاره به تاریخ احتمالی اجرای هارد فورک شانگهای در مارس 2023 (اواسط اسفند 1401)، افزودند که این به‌روزرسانی مسائل مربوط به برداشت سود استیکینگ اتریوم را برطرف خواهد کرد. به نظر می‌رسد که این موضوع از اهمیت ویژه‌ای برای کاربران برخوردار است، درحال حاضر حجم اتریوم‌های استیک شده در قراردادهای Beacon Chain بالغ بر 15،597،175 واحد ETH، تقریبا معادل با 19.88 میلیارد دلار، است.

Tim Beiko با اذعان اینکه برداشت دارایی‌های استیک شده ممکن است به بیش از یک هارد فورک احتیاج داشته باشد این به‌روزرسانی را در سرلوحۀ کاری توسعه‌دهندگان اتریوم قرار داده است تا رضایت کاربران را حفظ کند.

توسعه‌دهندگان همچنین در راستای افزایش توان پردازشی اتریوم اقدام به ارائۀ طرح بهبود شبکۀ (EIP) شمارۀ 4844 کرده‌اند. EIP-4844 به مفاهیمی همچون «proto-danksharding» و تراکنش‌های «shard blob» اختصاص خواهد داشت، این مفاهیم فناوری لازم برای ارتقای کیفیت تراکنش‌های اتریوم و پذیرش داده‌های موجود در نودهای Beacon را برای مدت زمانی کوتاه تامین می‌کند.

پیشنهاد مطالعه: استیک کردن چیست؟ (Staking) استیکینگ ارز دیجیتال به زبان ساده!

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا