اخبار اتریوم

تعویق انشعاب سخت (Hard Fork) اتریوم تا سال ۲۰۱۹؟ علت چیست؟

توسعه دهندگان اتریوم تائید کردند که انشعاب سخت بعدی اتریوم موسوم به قسطنطنیه (Constantinople) تا اوایل سال ۲۰۱۹ به تعویق افتاده است.

توسعه دهندگان اتریوم در نشست روز جمعه تائید کردند که انشعاب سخت بعدی اتریوم موسوم به قسطنطنیه (Constantinople) تا اوایل سال ۲۰۱۹ به تعویق افتاده است.

طبق برنامه قرار بود این انشعاب سخت در نوامبر سال جاری انجام شود، اما پس از پیدا شدن باگ های بسیار در کد هنگام تست شبکه، تصمیم گرفتند آن را به تعویق بیاندازند. در حال حاضر، اواخر ژانویه یا فوریه ۲۰۱۹ برای انشعاب در نظر گرفته شده است. توسعه دهندگان اتریوم در نشست روز جمعه توافق کردند که اجرای انشعاب سخت در ماه آینده نامطلوب خواهد بود.

بیشتر بخوانید: رسیدن بلاک چین Module به Soft Cap، گامی برای توسعه بیشتر

Afri Schoeden، یکی از توسعه دهندگان، طی این نشست گفت:

«من احساس می کنم برای انجام این انشعاب عجله می کنیم. به نظر من بایستی به خودمان فرصت دهیم و ببینیم چه اتفاقی می افتد.»

تعویق انشعاب سخت (Hard Fork) اتریوم تا سال ۲۰۱۹؟ علت چیست؟
ethereums next hard fork is on track for 2018/ Source

قسطنطنیه پنج تغییر روی مشکلات سابقه دار شبکه اتریوم، از بهینه سازی جزئی کد تا تغییرات بحث برانگیزی نظیر کم کردن مقدار ETH های تولید شده با هر بلوک تراکنش را شامل می شود.

تاخیر در اجرای انشعاب می تواند پیامد های دیگری نیز برای تغییرات پیشنهاد شده داشته باشد. سرپرست بخش امنیت بنیاد اتریوم، Martin Holste Swende، گفت در طول این زمان می توانیم کدی برای پروپوزال ProgPow نیز به قسطنطنیه اضافه کنیم.

بیشتر بخوانید: Coinbase ابزار ارتقای امنیتی خود را متن باز (open source) می کند

هدف ProgPow عدم وابستگی استخراج اتریوم به سخت افزار های تخصصی است؛ که به عقیده بسیاری می تواند  هزینه را برای کسانی که با GPU استخراج می کنند کاهش دهد و ممکن است منجر به متمرکز شدن این رمز ارز شود.

Swende گفت: «من زیر بار این وعده سنگین می روم و می گویم اگر انجام قسطنطنیه تا ژانویه یا فوریه به تعویق بیافتد، احتمالا می توانم ProgPow را به قسطنطنیه بیافزایم. »

پیشتر در جلسات توسعه دهندگان اصلی اتریوم درمورد ProgPow بحث شده است و قرار بود که این کد به قسطنطنیه افزوده نشود و در انشعاب سختی مجزا، در فاصله کوتاه از قسطنطنیه به شبکه اتریوم اضافه شود.

بیشتر بخوانید: مدیر عامل Pantera Capital: تایید ETF بیت کوین سال ها زمان می برد

با این حال، مدیر ارتباطات بنیاد اتریوم، Hudson Jameson، گفت توسعه دهندگان آماده سازی زیادی روی mainnet اتریوم برای راه اندازی قسطنطنیه انجام دادند. او با اشاره به یکی از این موارد گفت: «زمانی که در حال تغییر قدرت هش هستیم و چنین کار بزرگی را در دستور کار داریم، لازم است هماهنگی بیشتر با استخراج کنندگان داشته باشیم.»توجه!
دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source

https://coiniran.com/?p=25112
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x