ایستگاه خبر

بزرگترین قرارداد اتریوم ۳۳.۵ میلیارد دلار ETH در خود دارد

قیمت اتریوم در ۱۲ ماه گذشته به‌طور قابل توجهی رشد کرده است و حتی چندین بار به بالاترین رکورد قیمتی خود رسیده است. این شرایط منجر به بزرگترین قرارداد اتریوم با حدود ۳۳.۵ میلیارد دلار در اتریوم (ETH/USD) یا تقریباً ۸۶۴۲۰۰۰ سکه شد. با این حال، مشکل اینجاست که این پول قفل شده است،نه می‌توان آن را خرج کرد و نه به هیچ آدرسی فرستاد.

وضعیت مربوط به این قرارداد اولین بار توسط یکی از کاربران توییتر @TomerStrolight شرح داده شد. وی اشاره کرد که نزدیک به ۳۳ میلیون دلار در قرارداد زنجیره Beacon به دام افتاده است. این قرارداد، همانطور که احتمالاً بسیاری به یاد دارند، کمی بیش از یک سال پیش، در نوامبر ۲۰۲۰ راه‌اندازی شد. با این حال، متأسفانه، وجوه ذخیره‌شده در آن را نمی‌توان خرج کرد مگر اینکه هاردفورک اتفاق بیفتد.

با این حال، پیچ و تاب واقعی از این واقعیت ناشی می‌شود که شرایط هارد فورک هرگز به‌طور قطعی تعیین نشده است. این تنها پس از ادغام زنجیره Beacon با Mainnet پروژه امکان‌پذیر است. با وجود این، افراد به ارسال ETHهای خود به این قرارداد ادامه دادند، حتی در حالی که کاملاً از این واقعیت آگاه بودند.

این قرارداد چگونه این همه سرمایه به دست آورد؟

زنجیره Beacon موفق شد سرمایه زیادی جمع‌آوری کند زیرا این اولین قدم در انتقال اتریوم از PoW به PoS بود. برای اینکه بتوان در اتریوم ۲.۰ اعتباربخش بود، باید حداقل ۳۲ اتریوم را به اشتراک گذاشته شود، و بنابراین ۳۳.۵ میلیارد دلار ETH نسبتاً سریع جمع شد، که نشان‌دهنده تقاضای بالا است. بیشتر از آن، نشان داد که مردم به اتریوم اعتماد دارند و به آینده ETH 2.0 امیدوارند.

در حالی که بیش از یک سال طول کشید، توسعه‌دهندگان پروژه در نهایت از اعضای جامعه خواستند تا ادغام با اتریوم ۲.۰ مبتنی بر PoS را آزمایش کنند که به سه مرحله تقسیم شد. یک مرحله برای استفاده‌های غیر فنی، مرحله بعدی برای کسانی که تجربه محدودی دارند، و مرحله آخر برای کارشناسان بسیار فنی است.

 

پیشنهاد مطالعه: گواه اثبات سهام یا proof of stake چیست؟ (PoS)

 

Source

https://coiniran.com/?p=48793
دکمه بازگشت به بالا