ایستگاه خبر

اوج تاریخی جدید نرخ هش اتریوم در آستانه‌ی مرج

نرخ هش شبکه‌ی اتریوم در روز گذشته موفق به ثبت سطح ۱۳۲ پتاهش درثانیه (PH/s) شد و اوج تاریخی جدیدی را ثبت کرد. در زمان نگارش این خبر این شاخص در سطح ۱۲۹ PH/s حرکت کرده و Ethermine، برترین استخر استخراج این شبکه، ۰.۲۴ درصد از کل نرخ هش را به‌خود اختصاص داده است.

در ماه می (اردیبهشت) ۱.۰۳ درصد از کل نرخ هش بیت‌کوین از محل ماینرهای ثبت نشده تامین می‌شد که قدرت پردازشی آن‌ها در دوم می (۱۲ اردیبهشت) به اوج تاریخی جدیدی دست یافت. در ماه گذشته و همزمان با فروپاشی ترا شاهد رکورد تازه‌ای ازسوی اتریوم بودیم که در ارتفاع بلاک ۱۴,۷۷۰,۲۳۱ به حداکثر ۱۲۷ پتاهش درثانیه رسید.

اوج تاریخی جدید نرخ هش اتریوم در آستانه‌ی مرج

درمقایسه با بیت‌کوین که تنها ۱۶ استخر استخراج دراختیار دارد، اتریوم تقریبا ۷۸ استخر استخراج اختصاصی دارد. Ethermine و F2pool دو استخر برتر استخراج اتریوم هستند که به ترتیب ۲۹۶.۶۹ و ۱۵۱.۴۶ تراهش درثانیه (TH/s) از قدرت هش شبکه را تامین می‌کنند. در رتبه سوم تا پنجم به ترتیب استخرهای Poolin ،Hiveon و ۲miners قرار داشته که این ۵ استخر مجموعا ۰.۷۴۵ درصد از نرخ هش جهانی شبکه اتریوم را تامین می‌کنند.

اوج تاریخی جدید نرخ هش اتریوم در آستانه‌ی مرج

رکورد فعلی اتریوم ۳.۹۳ درصد بیشتر از چیزی است که در ۱۳ و ۳۰ ماه می (۲۳ اردیبهشت و ۹ خرداد) مشاهده کردیم. یکی از دلایل این اوج‌گیری را می‌توان نزدیکی رویداد مرج (The Merge) یا مهاجرت اتریوم به یک شبکه‌ی کاملا مبتنی بر سازوکار اثبات سهام (PoS) دانست. با تکمیل فرآیند مهاجرت اتریوم، تمام ۷۸ استخر اختصاصی آن باید تمرکز خود را بر استخراج یک رمز ارز دیگر قرار دهند.

ماینرها می‌توانند تجهیزات خود را برای استخراج توکن‌های دیگری ازقبیل اتریوم کلاسیک (ETC)، ubiq (UBQ) ،musicoin (MUSIC) ،callisto (CLO)، و quarkchain (QKC) تنظیم کنند. در زمان نگارش این خبر پرسودترین الگوریتم استخراج اتریوم به ترتیب Ethash و Kadena می‌باشند.

پیشنهاد مطالعه: آموزش پل زدن با پلتفرم‌های بریج (BRIDGE) در شبکه اتریوم

Source

https://coiniran.com/?p=57325
دکمه بازگشت به بالا