ایستگاه خبر

قطعی موقت شبکه‌ی Arbitrum اتریوم

راهکار لایه‌ دوم اتریوم که به‌نام Arbitrum معروف است دچار یک قطعی هفت ساعته‌ی شبکه شد. این اشکال درپی یک نقص سخت‌افزاری رخ داد، به‌طوری که اختلال مکانیسم توالی شبکه باعث کندی پردازش تراکنش‌ها شد، این مشکل توسط مدیران شبکه تشخیص و عیب‌یابی شده است.

اختلال عملکرد شبکه‌ی Arbitrum

این راهکار مبتنی بر اتریوم برای اطلاع‌رسانی‌های لازم از توئیتر استفاده کرده و این امر را به کاربرانش اعلام کرد. داده‌های ارائه‌شده از سوی Arbiscan and Off-chain Labs بیانگر آن است که پروژه‌ی آربیترام آخرین بلاک خود به‌شماره‌ی ۴۵۰۹۸۰۸ را در ساعت ۱۰:۲۹:۲۲ به‌وقت هماهنگ جهانی پردازش کرده و پس از آن شبکه‌ی این راهکار به‌مدت هفت ساعت با اختلال روبرو بوده است.

Arbitrum نوعی راهکار لایه دوم اتریوم بوده که ارزش دارایی‌های قفل شده در آن معادل با ۲.۵ میلیارد دلار است. این شبکه از زمان آغاز فعالیتش موفق به‌جذب پروتکل‌های امورمالی غیرمتمرکز (DeFi) معتبری همچون Balancer و یونی‌سوآپ شده است. در این راهکار از مجموعه به‌روزرسانی‌های Optimistic استفاده شده است که تراکنش‌ها را با سرعت پردازش بالاتر و کارمزد کمتری نسبت به شبکه‌ی اصلی اتریوم اجرا می‌کند. Arbitrum پس از جذب ۱۲۰ میلیون دلار سرمایه در ماه سپتامبر فعالیت خود را به‌طور رسمی آغاز کرد.

باوجود اینکه در زمان نگارش این خبر مشکل شبکه برطرف شده است، اما مدیران و تیم Arbitrum در روز ۱۰ ژانویه در یک پست دلایل قطعی هفت ساعته‌ی شبکه را توضیح دادند.

توسعه‌دهندگان آربیترام خاطرنشان کردند که شبکه‌ی مذکور هنوز در فاز آزمایشی یا بتا قرار داشته و به کاربران اطمینان خاطر دادند که تمام تلاش خود را برای کاهش خرابی‌هایی از این دست به‌کار گرفته تا در آینده‌ی نزدیک یک شبکه‌ کاملا غیرمتمرکز را دراختیار همگان قرار دهند.

پیشنهاد مطالعه: اتریوم ۲.۰ چیست؟ (Ethereum 2.0) تاریخ عرضه اتریوم ۲

Source

https://coiniran.com/?p=49226
دکمه بازگشت به بالا