ایستگاه خبر

یک کاربر اتریوم ۹۵۰۰ دلار برای کارمزد تراکنشی به قیمت ۱۲۰ دلار پرداخت کرد!

بنابه پستی که در Reddit منتشر شد، Proudbitcoiner اعلام کرد که کارمزد تراکنش را تصادفاً اشتباه تایپ کرده و این اشتباه به انتقال مقداری تقریباً ۸۰ برابرِ میزانِ درنظرگرفته‌شده منجر شده است.

در مجموع، کاربری که از طریق کیف پول اتریوم Metamask توکن‌های خود را در Uniswap مبادله می‌کرد، ۲۳.۵ اتر (ETH) پرداخت کرد که ارزش آن در زمان نوشتن این مقاله تقریباً ۱۰۳۰۰ دلار است. کارمزدهای ETH هنگام انجام معاملات Proudbitcoiner به‌طور متوسط ۱.۰۷ دلار بوده است.

این وجوه بلافاصله توسط استخر استخراج Ethermine، یکی از واحدهای استخراج‌کننده رمزارز Bitfly، به جیب زده شد، که به‌طور همزمان بلوک حاوی تراکنشی با کارمزد ۲.۶ میلیون دلار در ماه ژوئن ایجاد کرد.

Proudbitcoiner در خصوص این اشتباه اینطور گفت: «Metamask در تراکنش قبلی من، مقدار gas limit را با عدد درستی پر نکرد و در نتیجه آن معامله با شکست روبرو شد. به همین خاطر تصمیم گرفتم در معاملهٔ بعدی آن را به صورت دستی تغییر دهم، اما به‌جای تایپ ۲۰۰۰۰۰ در بخش gas limit، این عدد را در بخش Gas Price وارد کردم. بنابراین ۲۰۰۰۰۰ Gwei برای این معامله پرداختم و زندگی‌ام را نابود کردم.»

کارمزد معاملات در بلاکچین اتریوم با gas پرداخت می‌شود و با gwei اندازه‌گیری می‌شود، سیستمی که می‌تواند برای بسیاری از مردم گیج‌کننده باشد. معامله در صورتی در شبکه انجام خواهد شد که استخراج‌کنندگان با آستانهٔ قیمت آن موافقت کنند، و از آنجایی که ماینرها معاملات با کارمزد بالا را در اولویت قرار می‌دهند، این تراکنش صرف چند ثانیه انجام شد.

Source

https://coiniran.com/?p=41908
دکمه بازگشت به بالا