کوین ایرانایستگاه خبر

دو برابر شدن نرخ کارآمدی انرژی اتریوم پس از به‌روزرسانی

اتریوم یکی از محبوب‌ترین و مهم‌ترین رمزارزها، از زمان به‌روزرسانی اخیر خود، مصرف انرژی را کاهش داده است. طبق تحقیقات اخیر مجله داده Patterns، از زمان ارتقای آن، اتریوم انرژی کمتری مصرف کرده است و میزان مصرف را بر اساس مقادیر کشور کاهش داده است. داده‌ها نشان می‌دهد میزان برق کاهش یافته از مصرف قبلی همان مقدار مصرف‌شده توسط کشورهایی مانند ایرلند و اتریش است.

کاهش مصرف انرژی اتریوم ناشی از به‌روزرسانی اخیر آن به اثبات سهام است. در رویداد ۱۵ سپتامبر موسوم به مرج، اتریوم به سیستم جدیدی به نام اثبات سهام تغییر کرد که نحوه استخراج اتریوم را تغییر می‌دهد و شانس ایجاد یک سکه جدید دیگر به میزان کار محاسباتی استخراج‌کنندگان وابسته نیست.

در ضمن این جابجایی همچنین مصرف برق اتریوم را تغییر می‌دهد و آن را نسبت به قبل کاهش می‌دهد. طبق گزارش Patterns، اتریوم مصرف انرژی را حداقل ۹۹.۸۴ درصد کاهش داده که برابر با انرژی مصرف‌شده یک کشور است. این امر اتریوم را به لیست رمزارزهای با انرژی کارآمد اضافه می‌کند، در حالی که بیت کوین همچنان از برق بیشتری نسبت به فنلاند استفاده می‌کند.

علیرغم نگاه بهینه انرژی اتریوم، دانشمندان هنوز درباره سازگار بودن آن با محیط زیست متقاعد نشده‌اند.

دانشمندان به‌ویژه هشدار می‌دهند که ارز دیجیتال هنوز به تعهدات خود عمل نکرده است و برای جشن گرفتن زود است. یکی از پژوهشگران Patterns تاکید کرده است که نگرانی‌هایی در مورد بقیه دارایی‌های دیجیتال متکی بر سیستم‌های مبتنی بر بلاکچین وجود دارد.

Alex De Vries هشدار می‌دهد که جامعه اتریوم نباید این را یک پیروزی کامل بر نگرانی‌های زیست‌محیطی موجود که با دارایی‌های کریپتو مواجه است ببیند، زیرا سیستم‌های مبتنی بر بلاکچین هنوز در مقایسه با جایگزین‌های متمرکزتر ناکارآمد هستند.

دانشمند داده و محقق اقتصاد از دانشگاه Vrije آمستردام گفته است که کاهش مصرف انرژی می‌‌تواند به دلیل تغییر به سمت ایجاد ارزهای دیجیتال دیگر باشد.

دانشمندان بیشتری نیز بر این موضوع تأکید دارند و از درخواست‌های بیشتر برای بررسی دقیق مصرف انرژی جامعه ارز دیجیتال در میان نگرانی‌های زیست‌محیطی حمایت می‌کنند.

مصرف انرژی کریپتو در میان بحران

مصرف انرژی از سوی جامعه کریپتو محل بحث با قانونگذاران و دولت بوده است.

محدودیت‌‌های قانونی در مصرف انرژی یکی از طرح‌های پیش روی مقاماتی بوده است که به دنبال کاهش مصرف انرژی ناشی از ارزهای دیجیتال هستند. در سپتامبر ۲۰۲۲، دفتر سیاست علم و فناوری کاخ سفید گزینه محدودیت‌ها‌ی قانونی را به عنوان طرحی ارائه کرد. در این گزارش، این کمیته محدودیت‌های قانونی را برای استخراج ارزهای دیجیتال پرانرژی پیشنهاد کرد.

نویسنده پژوهش Patterns، آقای دی وریس، این موضوع را تکرار کرد:

جامعه بیت کوین در برابر تغییر بسیار مقاوم بوده است. اما جامعه اتریوم نشان داده است که علی‌رغم نگرانی‌ها و مقاومت‌ها، می‌توان تغییرات لازم را در یک سیستم بلاکچین فعال اعمال کرد، به این معنی که جامعه بیت‌کوین ممکن است برای بررسی چیزها نیاز به کمی فشار از بیرون داشته باشد.

 

پیشنهاد مطالعه: جنبه محیط زیست-دوستی استخراج بیت کوین در کاهش اثرات کربن

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=60746
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x